Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Víkend v Dubline, v hlavnom meste Írska LETECKY

Destinácia: Írsko, Dublin
Kód zájazdu: 1066048
Cena od: 329 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

22.10.2020 3 dni First Minute 329 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte Dublin, hlavné mesto zeleného Írska. Mesto, ktoré je preslávené svojou priateľskou atmosférou, írskym pivom, pravou whisky, tradičnými pubmi, literatúrou, bohatou históriou, svojskými zvykmi a bezpochyby pestrým nočným životom. Zabudnite na nudu a poďte s nami do Dublinu.

1.deň :

odlet z Bratislavy. Prílet do Dublinu. Presun do hotela. Po ubytovaní sa vydáte k najrušnejšej dublinskej ulici O´Connell Street, kde je najznámejšou dominantou ulice budova hlavnej pošty. Uprostred bulváru je rozmiestnených niekoľko pamätníkov a sôch vzťahujúcich sa k írskej histórii.
Uvidíte aj netradičný most O´Connell Bridge. Tento most je netradičný tým, že jeho šírka (50 m) je väčšia ako dĺžka (45 m). Presun popri rieke k mostu Ha´Penny Bridge, ktorý dostal svoj názov podľa toho, že kto chcel cez most prejsť, musel zaplatiť pol penny.
Bol to prvý most, ktorý ponad rieku postavili a každý deň ním prejde viac než 30 000 ľudí. Rieka Liffey v minulosti delila mesto na časť zámožných a mestskú časť chudobných. Večer zakončíte v najobľúbenejšej štvrti mladých Temple Bar, v uličke plnej typických írskych krčiem a obchodíkov.
Takmer z každého baru budete počuť živú hudbu a atmosféra tu je jedinečná. Môžete si objednať írske pivo alebo si pochutiť na miestnej špecialite. Večer odchod na hotel. Nocľah.

2.deň :
po raňajkách sa vydáte do centra Dublinu. Uvidíte známu dublinskú univerzitu Trinity College a jej najväčší poklad - starú knižnicu, ktorá skrýva Book of Kells ( knihu z Kellsu) z 9. storočia.
Po návšteve knižnice sa presuniete k Dublinskému hradu, kde si pozriete okázalo vyzdobené a po väčšine pôvodným nábytkom zariadené miestnosti.
Neďaleko sa nachádza katedrála Christ Church Cathedral - pôvodne kostol Vikingov, ktorá tvorí duchovné srdce Dublinu takmer 1000 rokov. Ak vstúpite do katedrály objavíte jej krásny interiér, fascinujúcu stredovekú kryptu a mnoho ďalších pokladov, ktoré odrážajú časť histórie Írska.
Ďalšou zastávkou bude katedrála sv. Patrika, ktorá je najväčším kostolom v Írsku. Patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie pamiatky v Dubline. Katedrála bola postavená na mieste, kde údajne Sv.Patrik krstil v studni nových veriacich.
Nádherný interiér katedrály zapôsobí aj na neveriacich.
Keď navštívite Írsko, určite nemôžete vynechať ochutnávku tradičného čierneho piva Guiness, ktoré je takpovediac - čierne zlato Írska a národným nápojom. Večer zakončíte v pivovare Guinnes Storehouse, ktoré je označované ako TOP atrakcia Dublinu. Dozviete sa nielen ako sa pivo Guiness vyrába, ale aj veľmi zaujímavý príbeh o tom, ako sa pivo Guiness stalo známe po celom svete. Večer návrat do hotela. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách presun z hotela na letisko. Odlet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava - Dublin- Bratislava
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Dublinu
2 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
2 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 35 x 20 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € /osoba/deň
1 x príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 25 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( v prípade, že si ju bude hotel účtovať, platí sa priamo v hoteli)
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
knižnica Trinity College - cca 10 € / dospelá osoba, po skupinovej zľave, deti do 12 rokov vstup zdarma
katedrála Crist Church - cca 7 € / dospelá osoba, 5,50 € / seniori
Guinness Storehouse - cca 18,50 € / dospelá osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Dublin

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,27 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »