Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Dublin a okolie letecky

Destinácia: Írsko, Dublin
Kód zájazdu: 1073573
Cena od: 489 €
Príplatky od: 140 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

28.05.2020 5 dní First Minute 489 € +140 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
Odlet z Bratislavy, prílet do Írska v poobedných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Podvečerný Dublin, možnosť nákupov a túlania sa v uličkách mesta. Nocľah.


2. deň:

Po raňajkách prehliadka najvýznamnejších zaujímavostí mesta DUBLIN, ktoré je hlavným a zároveň najväčším mestom Írskej republiky a niekdajšie sídlo írskych vládcov. Prehliadka viac než tisíc rokov starého mesta - rušná O´Connell Street, najstaršia írska univerzita Trinity College, zbierky Národného múzea, katedrála Sv. Patricka, dublinský hrad, štvrť typických krmičiek so živou hudbou Temple Bar a mnohé ďalšie. 


3. deň:

Po raňajkách presun k jednému z najzachovalejších hradov Írska, MALAHIDE CASTLE, s prekrásnym parkom, prehliadka hradu, voľný program v areáli hradnej záhrady. Výlet do prístavného mestečka HOWTH, ktoré sa nachádza na rovnomennom polostrove a je známe predovšetkým rybolovom. Nájdete tu farmársky trh, zrúcaninu bývalého kostolíka, hrad a maják. V prístave je veľmi často vidieť tulene. Návrat do Dublinu - návšteva múzea pivovaru GUINESS spojená s prehliadkou a ochutnávkou piva.


4. deň:

Po raňajkách presun k pobrežnému predmestiu DUN LAOGHAIRE, ktoré je obľúbené pre prechádzky po východnom móle. Nachádza sa tu Írske národné námorné múzeum, ktoré má námorné umenie a artefakty vo vnútri kostola námorníkov z 19. storočia, zatiaľ čo prístav je rušným centrom rybolovu, vodných športov a okružných plavieb. Neďaleko sa nachádza veža a múzeum írskeho spisovateľa a básnika Jamesa Joycea, ako aj chránená pláž a miesto na kúpanie. Presun a návšteva hradu DALKEY, kde zážitok z prehliadky umocňujú herci v dobových kostýmoch a názornými ukážkami zo života v stredoveku. V zámku sa tiež nachádza galéria veľkých írskych spisovateľov. Po prehliadke pokračovanie na horu KILLINEY, ktorá je obľúbeným východiskom pre návštevníkov, ktorým sa z nej naskytujú nádherné výhľady na okolie. Pokračovanie do BRAY, ktoré sa nazýva aj "záhrada Írska", nakoľko je tu očarujúca príroda. Mesto sa rozkladá na úpätí skalnatých hôr, ktoré ponúkajú rozprávkový výhľad na Dublinskú zátoku. Mesto láka svojim autentickým charakterom už od 19. storočia, predovšetkým prekrásnymi stavbami z viktoriánskeho obdobia.


5. deň:

V závislosti od letových časov dokončenie prehliadky mesta s možnosťou návštevy múzeí a nákupov. Odlet z Dublinu s príletom do Bratislavy po polnoci nasledujúceho dňa.

Cena zahŕňa:
letecká doprava, poplatok za batožinu v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba,  transfery letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 4x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky 140 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

Cena nezahŕňa:
poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 10 EUR/pobyt, orientačné vstupné  –  knižnica v Trinity College 11-14 EUR, katedrála sv. Patricka 8 EUR, dublinský hrad 8 EUR, pivovar Guiness 25 EUR, hrad Malahide vrátane záhrad 14 EUR, Námorné múzeum 6 EUR, veža Jamesa Joicea zdarma, hrad Dalkey 10 EUR, miestna doprava 3-dňový lístok 19,50 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu:  120 EUR

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,27 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »