Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Gruzínsko - najkrajšie hory a more

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1074436
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Päťtisícové štíty Kaukazu z jednej strany a štvortisícovky Svanetského chrbáta z druhej – to je Horná Svanetia. Horské dedinky plné legendárnych vysokých obranných veží, historických tradícií a krásnych kostolíkov. Nie nadarmo má celá oblasť povesť tej najkrajšej v Gruzínsku. Na záver si doprajte oddych v slávnom čiernomorskom stredisku Batumi s možnosťou predĺženia pobytu pri mori, alebo pokračovania trasy do jaskynnej Vardzie a fantastických prameňov miestnej minerálky Borjomi.

PROGRAM ZÁJAZDU:
1. - 2. DEŇ 

Letecký presun do Gruzínska (priamy let z Viedne), pristávame v Kutaisi, druhom najväčšom meste krajiny. V Zugdidi si doprajeme prvé voňavé chačapuri plnené delikátnym syrom. Pokračujeme smerom do Mestie, hlavného mesta celej Svanetie (vedeli ste, že sa tu rozráva po svansky?), s možnou krátkou zastávkou na hrádzi mohutnej Engurskej priehrady. V Mestii si nenecháme ujsť návštevu etnografického múzea a starého svanského domu s typickou obrannou vežou. Nenáročný trek k ľadovcu pod Ušbou, najkrajším kopcom oblasti. Večera plná lahodných miestnych špecialít - kubdari, zischora, čvištari, ... nebojte sa, váš sprievodca vám všetko vysvetlí. A možno sa nám podarí započúvať sa aj do typických svanských spevov.

3. DEŇ

Prehliadku Mestie dokončíme v miestnom historickom múzeu, ktorého nová expozícia krásnych tepaných ikon rozhodne stojí za videnie (vedeli ste, že Svanetia v minulosti slúžila ako úkryt pre cirkevné relikvie z celého Gruzínska?). Terénnym autom sa dovezieme na vyhliadku nad Mestiou a odtiaľ budeme pokračovať k typickému svanskému kostolíku do Adiši, krásnej a odľahlej dedinky neskazenej masovou turistikou.

4. DEŇ 

Z Adiši, ležiacej v nadmorskej výške 2050 m, nás čaká 650 výškových metrov šliapania do Iprari – a o niečo málo viac smerom nadol. Táto námaha nás však bohato odmení krásnymi výhľadmi na ľadovce Adiši a Chalde.  Celý trek nám zaberie cca 6-7 hodín, do dedinky Ušguli (pod patronátom UNESCO) v nadmorskej výške 2200 m.n.m. sa z Iprari následne dovezieme terénnym autom.

 5. - 6. DEŇ 

Na dedinku Ušguli, asi najkrajšiu dedinku, akú si viete na úpätí hôr predstaviť, sa díva zvysoka Shkhara, najvyšší vrchol Gruzínska (5 068 m.n.m.). Opäť stredoveká architektúra, obranné veže a chrám Lamaria. Cez vysokohorský priesmyk a Dolnú Svanetiu sa presunieme do oblasti Leččchumi: v Okureši ochutnáme skvelé lečchumského víno Usachelouri a v Cageri objavíme hrad Muri a kostol s hrobom „Maxima Vyznávača“. Večer návrat do Kutaisi.

7. DEŇ 

Kutaisi - hlavné mesto bájnej Kolchidy je od roku 2012 aj sídlom gruzínskeho parlamentu. Nad mestom sa týči zrekonštruovaná katedrála Bagrati, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka historického centra. Z Bieleho mosta uvidíme biele kamene rieky Rioni – možno práve na tomto mieste bol prikovaný drak, ktorý strážil zlaté rúno! Kláštor v blízkom Gelati s asi najkrajšími freskami na Kaukaze a hrobom jedného z najmocnejších panovníkov, Dávida Staviteľa. Kláštor Mocameta s unikátnou polohou na okraji skalného útesu, s unikátnymi výhľadmi na okolité dedinky a „červenú“ rieku Tskhaltsitela.

8. DEŇ 

Prírodná rezervácia Sataplia s rovnomennou jaskyňou plnou nádherných stalagnitov aj stalaktitov. Bola objavená v roku 1925 a o osem rokov neskôr v nej boli odkryté stopy dinosaurov staré až 20 miliónov rokov. Pozrieme si ich pekne zblízka a prejdeme sa aj po subtropickom lese. Transfer na letisko a návrat do Viedne.

(FAKULTATÍVNE) 7. - 8. DEŇ 

Prehliadka Batumi - mesto na brehu Čierneho mora, na hranici s Tureckom, sa vyznačuje rozmanitosťou, v ktorej sa miešajú náboženstvá a kultúry a kde sa história spája s budúcnosťou. Zrekonštruované historické jadro s budovami v klasickom gruzínskom štýle s drevenými balkónmi sa snúbi s novými, grandióznymi a architektonicky originálnymi novostavbami – veľkolepá plážová promenáda, spievajúce fontány, delfinárium, panoramatické koleso, krásna budova opery, historické divadlo, či batumská Piazza podľa vzoru talianskych Benátok. Čas na relax na pláži, slnenie a prípadné kúpanie, či plavba loďkou k západu slnka. Teplý večer pozýva aj prechádzku po živej promenáde až k tancujúcej fontáne, ktorá svoju hudobno-svetelnú šou predvádza každý deň po zotmení až do polnoci.Nočný návrat na letisko v Kutaisi, odlet domov v skorých ranných hodinách. Návrat domov.


VSTUPY V CENE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NÁRODNÉ PARKY   I   OCHUTNÁVKA VÍNA   I   FOLKLÓR

UPOZORNENIE:

Na vstup do Gruzínska vám stačí občiansky preukaz!

VEĽKOSŤ SKUPINY:

Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 6 osôb.

15.08. - 22.08.2020 - v uvedenom termíne je zájazd možné spojiť so zájazdom Gruzínsko - bájna Kolchida. Bližšie info v CK.


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodná letecká doprava, transfer BA-letisko-BA. Terénne autá v Svanetii, inak minibus. V Svanetii ubytovanie s polpenziou v rodinných penziónoch. V Kutaisi a v Batumi ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. 1x typický obed u domácich. Ochutnávka vína. Vstupy do pamiatok a múzeí. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA:

Príplatok za fakultatívny výlet do Batumi (50 EUR). Príplatok za jednolôžkovú izbu 130 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Prepitné.

POVINNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 180 EUR.

NÁŠ TIP:

Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori o 3 noci. Cena predĺženia 130 EUR/osoba.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,65 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 10,06 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »