Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Gruzínsko - krajina na úpätí Kaukazu

Destinácia: Gruzínsko, Tbilisi
Kód zájazdu: 1076380
Cena od: 965 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.07.2020 10 dní 965 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Ďalšia cestovateľská exotika v našej ponuke. „Úžasní ľudia, úžasná krajina, úžasné jedlo!“. Jednoduchosť, čistota, divokosť bytia, prírody, ľudí... Jedna z krajín, kde sú cestovatelia stále atrakciou pre domácich. Dych vyrážajúca nedotknutá príroda Kaukazu v kontraste s ohromnou architektúrou miest, kde starobylú históriu pretkávajú stopy socialistického realizmu. Znie to dosť lákavo na to, aby sa o tom človek presvedčil na vlastné oči.


PROGRAM:
1. - 2. deň:

Odlet a prílet do Gruzínska. Tbilisi, najkrajšie mesto Zakaukazska, založené kráľom Vachtang Gorgasali na mieste, kde sa nachádzali teplé minerálne pramene. Krivolaké uličky starého mesta s kamennými domami, mnohými kostolmi a kaviarničkami. Bulvár Rustaveliho, Sameba - tretia najväčšia pravoslávna katedrála sveta, pevnosť Narikkala založená Peržanmi aj chrám Metechi. Návšteva továrne na výrobu brandy, degustácia a
možnosť zakúpenia brandy.

3. deň:

Skalné mesto Uplistsikhe, podľa mnohých najstaršie miesto celého Gruzínska. Do mierneho svahu v skalách vystavané a vydlabané starobylé obydlia, dokonca chrámy, kúpele aj najstaršie gruzínske divadlo. Rodisko a múzeum diktátora Stalina, mesto Gori. Mtskheta (UNESCO) v stredoveku pýšiace sa statusom hlavného mesta Gruzínska, dnes stále najposvätnejšie miesto Gruzínska. Pamiatky od počiatkov gruzínskeho kresťanstva: kláštor sv. Kríža (Jvari) s výhľadom na mesto a na sútok riek Aragvi a Mtkvari, najväčšia dochovaná stredoveká stavba Gruzínska - katedrála Svetischoveli (11. st.) známa ako miesto, kde je vraj pochované rúcho Ježiša Krista, počas mnohých rokov miesto odpočinku gruzínskych vládcov a významných osôb.

4. - 6. deň:

Kaukaz ako na dlani. Prejazd vojenskou cestou do hôr na sever so zastávkou pri pevnosti Ananuri. Malebné údolia, dedinka Kazbegi a kostol Svätej Trojice v nadmorskej výške 2200 m., pred nami mýtická hora Kazbegy, kde bol podľa legendy prikovaný Prométeus za trest, že bohom ukradol oheň a priniesol ho smrteľníkom. Provincia Kacheti, známa najlepším gruzínskym vínom. Kláštorný skalný komplex Davida Garedža v drsnej polopúšti na hranici Gruzínska a Azerbajdžanu (prejdeme pešo aj hranicu!). Signagi „mesto lásky“. Dôvod je jednoduchý – bývalý prezident Saakašvili sa rozhodol do tohto mestečka investovať značné prostriedky za účelom vybudovania romantického stredovekého kamenného mestečka, ktoré malo byť “malým gruzínskym Talianskom”. Kláštor Bodbe, miesto odpočinku svätej Nino, ktorá mala do Gruzínska priniesť kresťanstvo. Ochutnávka vín.

7. deň:

Vardzia (UNESCO), jaskynné skalné mesto so 600 miestnosťami. Kvôli spojeniu s kráľovnou Tamar má pre Gruzíncov skoro až mystický význam. Borjomi, jedna z najobľúbenejších minerálok Gruzínska, nesie názov podľa kúpeľného mesta, ktoré sa nachádza v národnom parku Borjomi-Charagauli.

8. deň:

Legendárna cesta do bájnej Kolchidy. Kutaisi, bývalá metropola kráľovstva Kolchidy a súčasné sídlo gruzínskeho parlamentu. Katedrála Bagrati, mozaiky v starobylom kláštornom komplexe Gelati (UNESCO) s hrobom kráľa Davida Budovateľa a kráľovnej Tamary.

9. deň:

Batumi, pre Gruzíncov niečo ako riviéra pre Francúzov. Plážová promenáda tiahnuca sa popri čiernomorskom pobreží, ulice lemujú vysoké štíhle palmy a každé námestie má svoju vlastnú (spievajúcu) fontánu. Socha gréckeho Poseidona smeruje návštevníkov na Európske námestie a v jeho strede stojí socha Médey so zlatým rúnom v ruke. Hľadal ho už povestný Jáson s Argonautami, ale asi netušil, že ho treba hľadať tu v samotnom centre Batumi.

10. - 13. deň:

Odlet z Kutaisi domov alebo predĺžnie programu: Gruzínske Svaneti (UNESCO), tajomné veže pod Kaukazom. O ceste do oblasti Svaneti sa hovorí ako o „najkrajšej ceste akou môže človek v Gruzínsku prejsť“. Mestia, centrum Horného Svaneti, úchvatné výhľady na päťtisícové vrcholy Tetnuli a krásnu dvojvrcholovú horu Ušba, či „Kaukazský Matterhorn“, ktorá je spolu s Elbrusom symbolom Kaukazu. Horské osady s typickými obrannými vežami, v pozadí nekonečné vrcholy Kaukazu, panoráma, na ktorú sa nebude dať zabudnúť. Prejazd cez horské sedlo Ugyr a najodľahlejšia osada Ušguli (UNESCO). (Ľahká turistika, možnosť jazdy na koňoch). Návrat do Kutaisi a odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


PRIAMY LET


CENA ZAHŔŇA:

Leteckú dopravu do Gruzínska VIE/Tbilisi a Kutaisi/VIE,

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu podľa programu,

ubytovanie v 3* hoteloch / penziónoch s polpenziou,

vstupy,

ochutnávku vína,

gruzínsky folklórny večer,

sprievodcu CK,
poistenie proti insolventnosti


CENA NEZAHŔŇA:

Lanovku a komplexné cestovné poistenie.


OSTATNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 247 €,

za predĺženie zájazdu o oblasť gruzínskeho Svaneti 297 €,

za 1/1 izbu
157 € (10 dní) / 217 € (13 dní)

Sprievodca:

Andrea Turanská

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,23 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »