Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Gruzínsko všetkými zmyslami De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1077686
Cena od: 899 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.08.2020 8 dní First Minute 899 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň:

odlet z Viedne do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, transfer do hotela, ubytovanie, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

2. deň:

raňajky, výlet do vinárskeho regiónu Kakheti. začneme v dedinke Badiauri ochutnávkou syra a gruzínskeho chleba priamo z pece. Pokračujeme prehliadkou Kláštora sv. Nino v Bodbe s úžasným výhľadom na údolie Alazani a cyprusové lesy. Rajom pre zaľúbených je mestečko Signaghi, kde možno uzavrieť sobáš v ktorýkoľvek deň i hodinu. Navštívime vinárstvo Kindzmarauli (ochutnávka vína a ukážka prípravy gruzínskeho jedla „khachapuri“). Prehliadka kráľovskej citadely v Gremi. Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.

3. deň:

raňajky, výlet za krásami severného Gruzínska a Kaukazu začneme prehliadkou kláštora Jvari (UNESCO). Ďalšou zastávkou bude okolie vodného rezervoáru Jinvali a pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a fotozastávka pri Oblúku priateľstva vo výške viac než 2300 m. Vrcholom cesty bude návšteva Chrámu Svätej Trojice v Gergeti ležiacom vo výške 2170 m (jazda na vozidlách 4x4) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m), kde bol podľa gruzínskej povesti pripútaný Prometheus. Návrat po ceste spájajúcej Rusko s Arménskom a Iránom do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

4. deň:

raňajky, odchod na návštevu múzea gruzínskeho rodáka J.V. Stalina v Gori. Prehliadka unikátneho jaskynného mesta Uplistsikhe (UNESCO). Cesta do druhého najväčšieho mesta Kutaisi, kde navštívime stredoveký kláštorný komplex Gelati (UNESCO) a Katedrálu Bagrati (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera v hoteli a nocľah.

5.deň:

raňajky, návšteva Prometheovej jaskyne, prehliadka skvele zrekonštrovaného hradného komplexu Rabati (pôvodne z 9. st.) pri Akhaltsikhe. Ubytovanie v hoteli v lyžiarskom stredisku Bakuriani, večera a nocľah.

6. deň:

raňajky, návšteva kúpeľného mestečka Borjomi, kde pri prameni ochutnáme svetoznámu minerálnu vodu (gruzínsky exportný artikel č.1). Pozveme vás do sveta Chateau Mukhrani, zámku, záhrady a vínnych pivníc najstaršej kráľovskej dynastie sveta – Bagrationi. Prehliadka s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy gruzínskeho jedla „khinkali“ a sladkej pochúťky „churchkhela“. Deň zakončíme prehliadkou bývalého hlavného mesta Mtskcheta a Katedrály Svetitskhoveli (UNESCO), večera v reštaurácii a nocľah.

7. deň:

raňajky, prehliadka centra Tbilisi, Katedrála Sameba (jeden z najväčších ortodoxných chrámov sveta) a chrám Metekhi, lanovkou sa vyvezieme na starobylú pevnosť Narikala, prejdeme sa po historickej štvrti Abanotubani so známymi sírnymi kúpeľmi. Nebude chýbať ani prehliadka továrne a ochutnávka brandy prémiovej značky Sarajishvili, návšteva miestneho trhu a večera s folklórnou show. Návrat do hotela a nocľah.

8. deň:

raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere a voda).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Tbilisi a späť.

Ostatné:
doprava autobusom v Gruzínsku, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vín v Kindzmarauli a Chateau Mukhrani, ochutnávka brandy Sarajishvili, ukážky prípravy 3 tradičných jedál a pochúťok, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.


Oficiálna kategória:
***


Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »