Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Petrohrad, letecký poznávací zájazd

Destinácia: Rusko, Leningradská oblasť
Kód zájazdu: 1077815
Cena od: 559 €
Príplatky od: 210 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.09.2020 5 dní First Minute 559 € +210 € odlet: Košice letecká

Popis zájazdu

Benátky severu a skvost Ruska.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.DEŇ odlet z Košíc do Petrohradu s medzipristátím vo Varšave. Prílet do Petrohradu – mesto považované za hlavné mesto kultúry v Rusku s nezabudnuteľnými palácmi, parkmi a dominantou mesta - nábrežie rieky Neva. Počas pobytu navštívite miesta, kde sa prechádzal P.I.Cajkovskij, ale aj Rimskij Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin V príletovej hale Vás privíta slovenský sprievodca CK. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta, t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov – prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.


2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom na prehliadku Petrodvorca – Peterhof, ktorý sa zvykne nazývať aj ruské Versailles – letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľký. Prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca. Obed individuálne, návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.


3.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom do mestečka Puškin – Carskoje Selo a prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou „Jantárovou komnatou“ so sprievodkyňou. Mestečko Puškin dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval. Návrat do Petrohradu alebo obed – fakultatívne. Možnosť objednať deň vopred u sprievodkyne, tematický obed v tradičnej ruskej reštaurácii formou tzv. degustačného menu za poplatok približne 25,-€/osoba.


4.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou a pešia prehliadka Chrámu svätého Izáka - chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Neskôr návšteva múzea Ermitáž - nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prechádzka po Palácovom námestí, peši ku Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu individuálne. Večer individuálne voľno.


5.DEŇ po raňajkách check - out z hotela a individuálny program (možnosť navštíviť Fabergeho múzeum resp. iné). Odchod z hotela v poludňajších hodinách a transfer na letisko. Odlet linkou do Košíc s medzipristátím vo Varšave. Predpokladaný prílet do Košíc vo večerných hodinách.

* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.

NÁŠ NÁZOR:
Najobľúbenejší poznávací zájazd z našej ponuky. Do Petrohradu sa pohodlne dostanete z Košíc s prestupom vo Varšave. Na letisku v Petrohrade Vás už bude očakávať naša slovensky hovoriaca sprievodkyňa, ktorá odpovie na všetky Vaše otázky, keďže v Petrohrade žije už niekoľko rokov. Program zájazdu je navrhnutý tak, aby ste spoznali všetky dôležité zaujímavosti spolu so sprievodkyňou a zároveň mali dostatok voľného času na individuálne spoznávanie. Samozrejmosťou je vopred zabezpečená doprava a vstupenky v rámci spoločného programu. Počas večerov si užijete pravú petrohradskú atmosféru, keďže hotely, v ktorých bývajú naši klienti sú priamo v centre mesta. Zájazd je pre svoju univerzálnosť určený všetkým vekovým kategóriám – pre malých zvedavcov aj pre staršie generácie, ktoré si zväčša chcú pripomenúť staré časy návštevou tohto veľkolepého mesta.

Základná cena zahŕňa:
- letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad - Varšava - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z letiska spojený s okružnou prehliadkou mesta so slovensky hovoriacou sprievodkyňou,
- 4x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli,
- pobytovú taxu,
- miestneho, slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu,
- program (bez vstupov),
- audiosprievodca počas prehliadok,
- transfer z hotela na letisko,
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok 190 € (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- cestovné poistenie UNION A1  2,00 € / osoba / deň
  alebo cestovné poistenie UNION A1 EXTRA  2,50 € / osoba / deň,
- balík vstupov a dopravy na výlety  99 € / osoba, ktorý obsahuje vstupné do:
   - Chrámu Sv. Petra a Pavla v Petropavlovskej pevnosti,
   - Petrodvorca a Dolného Parku,
   - Carskoje Selo a Jekaterinského paláca,
   - Chrámu svätého Izáka bez kolonády,
   - Ermitáž.
- vízové poplatky (kompletný administratívny servis na získanie víz) 20 € / osoba (cena platí pri zakúpení minimálne 14 dní pred odletom)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,20 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,47 HRK
Turecká lira  EUR 8,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »