Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Gruzínsko - dobrodružstvo v Svanetii

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1078359
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Potrebujete sa zresetovať, utiecť z civilizácie a nájsť opäť samého seba? Potom je tento výlet na Kaukaz pre vás ten správny. Zopár dní sa budete presúvať pešo cez hory s batohom na pleciach (alebo bez). Budete mať jedinečnú príležitosť spoznať ťažký život Svanov, ale i samého seba, svoje hranice i reakcie v konfrontácii s biedou, ktorú zažijete z bezprostrednej blízkosti. Pocítite rôzne emócie, najsilnejší však určite bude pocit vďaky - za daný moment, za život, za všetko, čo máte, kde ste sa narodili a v akých podmienkach žijete. Všetko vám to bude pripadať ako sen, z ktorého sa nakoniec možno ani nebudete chcieť prebudiť.


PROGRAM:
1. deň:
Prílet do Kutaisi. Okatse a Martvili kaňon - moderne vybudované strediská v duchu gruzínskej túžby po väčšej návštevnosti turistov, zatiaľ však vo švíkoch nepraskajú. Okatse uvidíte z výšky vďaka špeciálne vybudovanému, nad kaňonom visutému chodníku. Len roztiahnuť krídla a odletieť. Osviežujúcejšou časťou dňa bude plavba lodičkou v kaňone Martvili. Nečakajte voľnú prírodu, aj tu ide o komerčný projekt. Stojí ale za to vidieť ho. Predovšetkým v porovnaní s tým, čo vás čaká v nasledujúcich dňoch. Návrat do Kutaisi.

2. deň
: Hoci sa Gruzínsko rozvíja míľovými krokmi, Samegrelo a rieka Abasha ponúkajú aj divokú prírodu, vodopády a miesta, kde len z času na čas zablúdi noha turistu. Od upravených domčekov s predzáhradkami plnými rozkvitnutých kvetov, cez odľahlejšie usadlosti, na dvoroch ktorých sa prechádzajú kravy, kone, prasiatka i sliepky sa dostanete do voľnej prírody ku kempu Kagha, kde prebrodíte rieku a pôjdete k vodopádu Oniore alebo počkáte skupinu v kempe. Cestou kúpanie sa v horských kaňonoch.

3 . - 4. deň:
Tak, ako vás Svanetia očarí svojimi tajomnými vežami, Svanovia si vás získajú svojou špecifickou náturou, jednoduchosťou a pohostinnosťou. Už Mestia sama je iná, ako zvyšok Gruzínska. Bude to taká malá príprava na ďalšie dni strávené v odľahlých svanetských osadách. Po príchode krátka aklimatizačná turistika k ľadovcu Chalaadi (cca 3 hodiny), na ďalší deň Koruldi jazerá (cca 20 km, prevýšenie cca 1 400 m) - prvé 2 hodiny stúpania k vyhliadke s krížom nad Mestiou sú najnáročnejšie, odmenou ale budú prekrásne výhľady do dolín i na okolo týčiace sa vrchy Ušby a Tetnuldi. Každý jeden krok vám bude otvárať novú perspektívu a tá vás bude celkom prirodzene ťahať ďalej a ďalej.

5. - 8. deň:
Najpopulárnejšia pešia turistika v oblasti Mestie – cesta do Ushguli (UNESCO), najvyššie položenej osady v Gruzínsku, známej predovšetkým vďaka najväčšiemu počtu zachovaných obranných veží. S batohom na chrbte prekonáte v priebehu 4 dní spolu cca 60 km, denne medzi 12 až 17 km, najvyšší bod cesty sa bude nachádzať vo výške asi 2700 m. Všetku batožinu so sebou nebudete nosiť, nepotrebné veci odložíte v Mestii. Do ruksaku na cestu treba zbaliť veci potrebné na najbližších 5 dní. Nocľah/strava (aj obedové boxy na cestu) budú zabezpečené v odľahlých dedinkách, v typických svanských domoch uprostred prírody.

9. deň:
Ushguli - Ak už budete mať dosť aktívneho pohybu, prejdete sa medzi domčekmi, sadnete si na niektorú z terás na pivo a budete pozorovať pokojné plynutie času. Ak vám ale nestačilo, vydáte sa k ľadovcu pod Shkharou (5 193 m – najvyšší vrch Gruzínska), kde pramení rieka Enguri.

10. deň:
Návrat do Kutaisi. Kláštorný komplex Gelati (UNESCO) - jeden z najkrajších v Gruzínsku. Ako centrum vzdelanosti ho v blízkosti svojho hlavného mesta nechal postaviť kráľ David Budovateľ, ktorý je tu aj pochovaný. Známy je predovšetkým vďaka mozaike Matky Božej, ktorá pozostáva z približne 2,5 mil. kamienkov.

11. - 13. deň:
Odlet z Kutaisi domov alebo predĺženie programu: Ajara, Batumi. Pláž Magnetic s čiernym pieskom. Ubytovanie v Batumi, v meste, ktoré je pre Gruzíncov niečo ako riviéra pre Francúzov. Nijako sa nedá porovnávať s maličkými dedinkami Svanetie, napriek tomu si vás získa. Môžete si vychutnať zaslúžený oddych pri mori, požičať si bicykel a premávať sa nekonečnými pobrežnými chodníkmi, alebo sa preveziete na ruskom kole, či navštívte delfinárium, alebo... Ako si vy predstavujete svoj voľný deň pri mori? V dopoludňajších hodinách odlet (13.deň).

Poznámka:
Pre fyzicky zdatnejších. Ubytovanie v Kutaisi, Batumi - 3* hotel, v Mestii dvojlôžkové izby, Svaneti (5. - 8. deň) - hosťovské domy u domáceho obyvateľstva - viaclôžkové izby s spoločnou kúpeľňou, spacák nie je potrebný.


V termíne 08.08. - 20.08.2020 -  predĺženie o Batumi (more).


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY
16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:
Leteckú dopravu VIE/Kutaisi/VIE,

transfer BA/letisko/BA,

dopravu podľa programu,

ubytovanie s polpenziou,

počas turistiky aj obedové boxy,

folklórny večer,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:
Vstupy (cca 25 €).

OSTATNÉ DOPLATKY:
Letiskové poplatky 247 €,

za predĺženie zájazdu o Batumi 157 €,

za 1/1 izbu 95 € (11 dní),

za 1/1 izbu 145 € (13 dní)

Sprievodca:
Andrea Turanská

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »