Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Nezabudnuteľné Gruzínsko

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1081636
Cena od: 1 359 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.09.2020 10 dní Last Minute 1 359 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Zájazd do Gruzínska , na ktorý tak ľahko nezabudnete! Spoznajte s nami krásy tejto krajiny . Uvidíte s nami miesta ako : Tbilisi - Bodbe - Ananuri - Gergeti - Vardzia - Achalciche - Bordžomi - Kutaisi - Gelati - Batumi - Gori - Mccheta

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odlet z Prahy alebo Viedne (bude upresnené) do Tbilisi, po prílete stretnutie s miestnym sprievodcom, ubytovanie v hoteli, nocľah.


2.deň: Po raňajkách sa zoznámime s gruzínskou metropolou , ktorá sa rozkladá na niekoľkých kopcoch pozdĺž rieky Kura. Návšteva chrámu Metechi a katedrály Najsvätejšej Trojice Sameb, prehliadka Starého mesta na úpätí kopca Mtacminda, potom výjazd lanovkou k pevnosti Narikala. Návšteva chrámu Sioni zo 6.storočia a baziliky Ančischati. Prechádzka po rušnej Rustaveliho triede, návrat do hotela , voľno, večera, nocľah v hoteli.


3.deň: Po raňajkách výlet do oblasti Kachetie. V dedinke Bodbe návšteva komplexu kláštora Sv.Jiriho a hrobu Sv.Niny. Príjazd do mesta lásky Signagi, ktoré sa rozkladá nad úrodným údolím Alazani. Popoludní degustácia vína s ukážkou pečenia tradičného gruzínskeho chleba. Večera s miestnymi špecialitami a vínom v tradičnej dedinke, návrat do hotela.


4.deň: Po raňajkách výlet do Veľkého Kaukazu. Po ceste zástavka pri malebnej pevnosti Ananuri zo 16.storočia, týčiacej sa nad riekou Aragvi a taktiež nad úchvatnou prehradou Žinvali. Prejazd lyžiarskym strediskom Gudauri, cesta pozdĺž rieky Terek a cez Priesmyk kríža (2400 m), príjazd do Stepancmindy. Prehliadka mesta na úpätí ľadovca hory Kazbek (5047 m ) a návšteva kostola Najsvätejšej Trojice Gergeti na náhornej plošine nad mestom ( 2170 m). Za priaznivého počasia je odtiaľto úchvatný výhľad na ľadom pokrytý Kazbek, tretiu najvyššiu horu Gruzínska. Návrat do Tbilisi , večera, nocľah v hoteli.


5.deň: Po raňajkách cesta do južného Gruzínska. Návšteva skalnatého mesta Vardzia v oblasti Malého Kaukazu na brehu rieky Kura - stovky domov tu bolo vytesaných do skaly , mesto prosperovalo najviac v dobe gruzínskeho zlatého veku v 12. a 13.storočí. Pokračovanie do mesta Achalciche, ktoré sa pýši mohutnou pevnosťou budovanou v 16. až 18. storočí na mieste hradu z 9.storočia. Prehliadka starého mesta. Večera a nocľah v Achalciche.


6.deň: Po raňajkách odjazd do kúpeľného mesta Bordžomi, ktoré leží v národnom parku uprostred nádhernej prírody. Možnosť ochutnať slávnu minerálku priamo z prameňa. Prejazd do starobylého mesta Kutaisi - druhého najväčšieho v Gruzínsku. Návšteva kláštora Gelati ( UNESCO), založeného kráľom Davidom IV. Staviteľom, ktorý z mesta pochádzal a v kláštore je aj pochovaný. Potom návšteva tzv. Prométheovej jaskyne a pokračovanie na čiernomorské pobrežie do Batumi. Večera a nocľah.


7.deň: Po raňajkách prehliadka najvýznamnejšieho gruzínskeho letoviska - námestie Piazza v talianskom štýle, morská promenáda a park, spievajúce fontány, námestie Arganautov so sochou Médey. Popoludní sa budeme venovať odpočinku a kúpaniu , prípadne po dohovore so sprievodcom fakultatívny výlet do slávnej botanickej záhrady, ktorá sa nachádza neďaleko od mesta (25 USD alebo 23 EUR). Večera a nocľah v Batumi.


8.deň: Po raňajkách návrat do Tbilisi , cestou zástavka v Gori , rodnom meste J.V. Stalina.Návšteva Stalinovho múzea zo sovietskeho obdobia a pevnosti Gorisciche na kopci nad mestom. Príchod do Tbilisi, večera a nocľah.


9.deň: Po raňajkách výlet do Mcchety, starovekého a a duchovného centra Gruzínska (UNESCO). Návšteva monumentálnej katedrály Sveticchoveli z 11.storočia, vo vnútri nájdeme prvý gruzínsky kostolík zo 4.storočia. Ďalej kláštor a kostol Džvari zo 6.storočia (UNESCO) vysoko nad mestom na kopci s vyhliadkou na sútok riek Kura a Aragvi. Návrat do Tbilisi. Osobné voľno. Večera na rozlúčku s folklórnym programom. Nocľah v hoteli. 10.deň: Po raňajkách transfer na letisko (podľa letového poriadku) a odlet do Prahy alebo Viedne.


Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.


Základná cena zahŕňa:
letenku z Prahy alebo Viedne do Tbilisi tam aj späť , 9 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, 8 x večera podľa programu vrátane jednej večeri s folklórnym programom, 1 x degustácia vína, vstupy podľa programu , výjazd terénnymi autami ku kostolu Gergeti, služby sprievodcu a miestneho sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , príplatok za 1/1 izbu 202,- eur , transfer na/z letiska v Prahe a Viedni , stravovanie a vstupy neuvedené v programe.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »