Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Írsko - zelený ostrov - poznávací zájazd

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1083273
Cena od: 950 €
Príplatky od: 219 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.06.2020 6 dní First Minute 950 € +219 € odlet: Viedeň letecká
01.09.2020 6 dní First Minute 950 € +219 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň:
odlet z Viedne do hlavného mesta Írskej republiky - Dublin, ležiaceho pri ústí rieky Liffey do Írskeho mora. Transfer autobusom smerom na západ ostrova do okolia mesta Athlone v centrálnej časti Írska. Ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň:
raňajky, tento deň strávime v oblasti Connemara s úžasne rozľahlou a divokou krajinou, ktorej dominujú dva horské hrebene národného parku. Navštívime opátstvo Kyllemore Abbey, romantickú stavbu na brehu jazera, s krásnymi záhradami obohnanú hradbami. Na programe je i prechádzka v národnom parku Connemara. Odchod autobusom do mesta Galway, ktoré je považované za centrum kultúry a zábavy západného pobrežia Írska. Krátka prehliadka mesta, odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

3. deň:
raňajky, dnes sa na úvod presunieme oblasťou Burren, rozľahlou mesačnou krajinou, ktorá je tvorená zvrásneným vápencovým povrchom a je domovom viac než 2000 vzácnych rastlín a kvetov. Čaká nás jedno z najznámejších miest Írska, a to ikonické a úchvatné útesy Cliffs of Moher. Útesy sa týčia až do výšky 200 m a na dĺžke asi 8 km poskytujú nádherné výhľady na Atlantický oceán a členité západné pobrežie ostrova. Neskôr sa zastavíme v typickej írskej rybárskej dedinke a neďaleko Limericku navštívime Bunratty Castle (15. st.) s malým skanzenom. Transfer na ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň:
raňajky, dopoludnia sa zastavíme v malebnom rybárskom mestečku Dingle a uskutočníme okružnú jazdu „Ring of Dingle“ po pobreží rovnomenného polostrova s krásnymi výhľadmi na more, úžasnými scenériami, strmými pastvinami a divokými útesmi. Počas dňa navštívime najlepšie zachovaný ranokresťanský chrám v Írsku Gallarus Oratory, starý viac než 1000 rokov a tvarom pripomínajúci obrátenú loď. Následne sa zastavíme na nádhernej piesočnatej pláži Inch, ktorá lemuje pobrežie na okraji prírodného prístavu Castlemaine. Tu uskutočníme nenáročnú prechádzku po okolí. Transfer na ubytovanie, večera, nocľah.

5. deň:
raňajky, na úvod sa prejdeme krásnym parkom a záhradami opátstva Mucross House na brehu jazera Lough Leane, kde môžeme dôjsť až k malému vodopádu Torc Waterfall. Budeme mať možnosť pozrieť si zaujímavý skanzen Mucross Farm. Vrcholom dňa bude návšetva najzachovalejšieho románskeho chrámu Rock of Cashel v grófstve Tipperary. Tento chrám bol korunovačným miestom írskych kráľov v 10. st. Miesto je pamätné aj tým, že ho už v roku 450 navštívil sv. Patrick – patrón Írska. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

6. deň:
raňajky, deň začneme prehliadkou írskej metropoly Dublin. Navštívime národnú katedrálu írskej cirkvi – St. Patrick´s Cathedral, ktorá bola v aktuálnom tvare a veľkosti dokončená v rokoch 1220 – 1259. Je najväčším chrámom, a vďaka veži o výške 43 m je aj najvyšším kostolom celého Írska. Uvidíme tiež ďalšie známe miesta, írsku univerzitu Trinity College (s jej slávnou knižnicou), nábrežie rieky Liffey, O´Connell Street a ďalšie. Zaujímavou bude i prechádzka po malebnej štvrti Temple Bar, ktorá je novým kultúrnym centrom mesta, ale i centrom nočného života. Individuálne voľno, následne transfer na letisko a popoludní odlet do Viedne.

Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
5 x raňajky a 4 x večere (bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Dublin a späť.

Ostatné:
doprava autobusom po Írsku podľa programu bez vstupov, služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 210 €, vstupné cca 60 €/os. transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,27 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »