Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Gruzínsko a Arménsko za 9 dní

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1085767
Cena od: 940 €
Príplatky od: 170 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.07.2020 9 dní Last Minute 940 € +170 € odlet: Viedeň letecká
16.09.2020 9 dní First Minute 940 € +170 € odlet: Viedeň letecká
14.10.2020 9 dní First Minute 940 € +170 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vychutnajte si to najlepšie z oboch krajín spolu s nami. Objavíte krásy Tbilisi a Jerevanu, ochutnáte typickú kaukazskú kuchyňu a budete sa kochať pohľadom na nedotknutú prírodu týchto krajín. Gruzínsko poteší chuťové poháriky vínkom a Arménsko Vám ponúkne za pohárik kvalitného brandy a ukáže Vám napríklad krásy jazera Sevan. UNESCO pamiatky, bohatá história, zaujímavosti, pohostinný národ, výborná kuchyňa a mnoho iného na Vás čaká v týchto dvoch malých-veľkých krajinách. 


Program:
1.Deň
Prílet do Jerevanu
Privítanie na letisko
Check in v hoteli
Tradičný arménsky obed na privítanie
Exkurzia po Jerevane-  počas exkurzie uvidíte napríklad  Kaskády, dom opery a baletu, Labutie jazero, pamätníky H. Tumanxana, A.Spendaryana, A. Babajanyana a spievajúce fontány.
Noc v Jerevane

2. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách pôjdeme do opátstva Khor-Virap, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest v Arménsku. Toto opátstvo leží na vrchu kopca v údoli menom Ararat. Najväčší kostol sv. Astvatsatsina bol postavený v 17. storočí v typickom arménskom štýle, avšak bez takmer akýchkoľvek dekoratívnych prvkov. Tento kostol je súčasťou pevnosti a stojí na jej nádvorí. Uvidíme aj Noravank – arménsky kláštor z 13. storočia, ktorý bol sídlom gruzínskej princeznej Orbeliani, zdobený maľbami a mini soškami od architektov Siraniho a Momika.
Návrat do Jerevanu
Večerná prehliadku mesta
Noc v Jerevane

3. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách sa vydáme do kláštorného komplexu Geghard. Tento komplex je uznávaný v celom Arménsku ako najväčšie duchovné a kultúrne centrum a bol postavený v predkresťanských časoch. Pár kilometrov ďalej stojí chrám Garni, ktorý musí vidieť každý, kto navštívi Arménsko. Odhaduje sa, že bol postavený v roku 76 n. l. a slúžil aj ako románske kúpele. Hovorí sa, že kamenné steny, ktoré obklopujú kráľovské letné sídlo a chrám, boli v skutočnosti položené v 3. tisícročí pred naším letopočtom, predchodcami Arménov.
Obed počas exkurzia
Návrat do Jerevanu a voľný čas
Noc v Jerevane

4. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách si pobalíte kufre, pretože sa presunieme do Gruzínska.
Po ceste do Tbilisi sa zastavíme pri  slávnom  jazere Sevan, ktoré prezývajú aj „perla Arménska“ a ktoré je zároveň najväčším jazerom Kaukazu so sladkou a krásne modrou vodou.
Príchod do Tbilisi
Ubytovanie
Tradičná gruzínska večera s folklórnym vystúpením

5. Deň
Raňajky v hoteli
09:30 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Degustácia Brandy a prehli?dka závodu na brandy –aj takto môže začínať ráno.
Exkurzia do Kachétie – vinný región Gruzínska
Vyberieme sa do mesta Signachi – známe aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianské mestá, preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý udajne vylieči hocijaký neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Neskorší obed a degustácia gruzínských vín
Workshop výroby čurčchela (tradičná gruzínska sladkosť) a gruzínskeho chleba
Návrat to Tbilisi
Noc v Tbilisi

6. Deň
Raňajky v hoteli
Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Niny, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Niny. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Pokračovať budeme  Exkurziou  do Mtskheti (druhý Jeruzalem) – krásne historické mesto, v ktorom žil cár a je aj na zozname UNESCO. Nad Mtskhete sa nachádza kláštor zo 6. storočia Džvari, odkiaľ sa otvára prekrásna panoráma. V samotnom Mtskhete sa nachádza mnoho starobylých cirkví. Niektoré z nich navštívime, napr. Katedrálu Svetitskhoveli zo 6. storočia, ktorá je svätým miestom pre každého človeka pravoslávneho vierovyznania. V chráme sa nachádza róba Ježiša Krista, v ktorej bol ukrižovaný. Toto miesto nie je zaujímavé len architektonicky, ale aj duchovne.
Plavba po rieke Kura (Mtkvari)
Návrat do Tbilisi
Noc v Tbilisi

7. Deň
Raňajky v hoteli
Odubytovanie sa a presun do Kutaisi
Po ceste návšteva mesta Gori, ktoré sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa narodil a vyrástol v tomto meste. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu, či na konferenciu do Teheránu.
Následne navštívime Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex miest. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Večera v hoteli
Noc v Kutaisi

8. Deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Kaňonu Martvili a návšteva vodopádov
voľný čas

9. Deň
Raňajky v hoteli
Transfer na letisko a odlet domov

Cena zahŕňa: 
transfery počas celého zájazdu
ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
sprievodcovské služby
folklórna večera v Tbilisi
workshop gruzínskej kuchyne s obedom a ochutnávkou vína
výroba čurčchelo
exkurzie v Arménsku a Gruzínsku
vstupy do jednotlivých múzeí v rámci exkurzií
degustácia brandy
obed na privítanie, obed počas exkurzie, večera v hoteli v Kutaisi

Cena nezahŕňa: 
letenka od 170€ / osoba s batožinou na pulubu do 10 kg
cestovné poistenie 18€ osoba

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »