Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Madagaskar - Esencia veľkého ostrova

Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1094060
Cena od: 2 890 €
Príplatky od: 775 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

10.10.2020 14 dní 2 890 € +775 € odlet: Viedeň letecká
07.11.2020 14 dní 2 890 € +775 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Obyvateľstvo Madagaskaru tvorí 18 základných kmeňov, ktoré dodnes zachovávajú svoje zvyky a tradície. Okrem iného na znak úcty voči svojim predkom vykonávajú aj ich exhumáciu – famadihana, riadia sa tajomnými fady (tabu), volia si svojich kmeňových náčelníkov a kráľov, ktorí majú medzi ľuďmi prirodzenú autoritu a vplyv.

Popis zájazdu
Nádherný a stále málo objavený a prebádaný ostrov v Indickom oceáne.

Aleja baobabov, vápencové skaly tsingy a národné parky, v ktorých budete mať možnosť
pozorovať lemury, chameleóny, korytnačky, krokodíly.
Nechajte sa po ostrove previesť sprievodcom, ktorý sa do Madagaskaru zamiloval.
Dozviete sa veľa o krajine, o malgašských etnikách, o miestnych zvykoch i o histórii.

Program zájazdu


1.-2. deň:
Odlet z Viedne do mesta ANTANANARIVO. Presun do dažďového pralesa – do národného parku Andasibe.

3.-4. deň:
NP ANDASIBE – v dažďovom pralese budeme pozorovať rôznorodé druhy chameleónov, krokodíly, viac ako desať druhov lemurov, vrátane toho najväčšieho – LEMUR INDRI INDRI. Drevené mestečko ANDASIBE s katolíckou katedrálou a s evanjelickou katedrálou i s moslimskou mešitou. Cestou si pozrieme dielňu na výrobu riadov v meste AMBATOLAPY, v ktorom akoby sa zastavil čas v dobe medenej. Ochutnáme tradičné foie gras ako pozostatok francúzskej kolonizácie.

5.-6. deň:
V meste ANTSIRABE si vyberieme svojho drožkára, ktorý nás prevezie mestom pohonom vlastných nôh alebo pomocou bicykla. Návšteva katedrály a zvečníme sa na Beňovského ulici. Návšteva remeselných dielní. Výlet k vulkanickému jazeru neďaleko mesta. Diskotéka alebo karaoke bar na vlastnej koži. Do mesta MORONDAVA cez autentické mesto MIANDRIVAZO. Zábava v bare so živou malgašskou muzikou, s vôňou rumu „arrangé” a dymu veselých cigariet.

7.-8. deň:
Relax v meste MORONDAVA spojený s kúpaním v Mozambickom prielive. Ešte za tmy k veľkým BAOBABOM. Východ slnka v ALEJI BAOBABOV patrí k cestovateľským vrcholom!

9.-10. deň:
NP TSINGY DE BERMAHA. Plavba pirogou po rieke Manambolo pod vápencovými brehmi, objavovanie jaskýň a hrobiek, blúdenie labyrintom vápencových chodbičiek a tiesňav, lozenie po skalách. Prechody cez visuté kývajúce sa mosty, pozorovanie lemurov a ďalších endemitov.

11.-12. deň:
Návrat do mesta Morondava. Obed v Belo Sur Tsiribine. Opäť putujeme krajinou baobabov a pozorujeme popri ceste pomaľované hrobky „ľudí z dlhého údolia“ – KMEŇ SAKALAVOV. Po rannom kúpaní sa v mori prelet do hlavného mesta – ANTANANARIVO.

13. –14. deň:
Prehliadka metropoly s rušným hlavným námestím a s pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa vo štvrti Isoraka, aj na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova, kde sa formovalo kráľovstvo Imerin. Fantastický výhľad na mesto. Návšteva trhov, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka. Odlet do Európy a príchod domov.

SPRIEVODCA:
Na vybraných termínoch bude Vaším sprievodcom Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského, ktorý si napriek desiatkam expedičných ciest do rôznych končín sveta zamiloval Madagaskar. Realizoval tu mnoho bádateľsko-filmárskych expedícií, z ktorých nakrútilmniekoľko filmových dokumentov. Je to najpovolanejší človek, ktorému sa na Madagaskare môžete zveriť.

S ostrovom Madagaskar sa spája aj meno Mórica Beňovského, uhorského šľachtica slovenského pôvodu z Vrbového, ktorý na tomto ostrove strávil štyri roky svojho života. S poverením francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. prišiel na Madagaskar v roku 1774 ako 27- ročný vybudovať vojensko-obchodnú základňu. Vďaka svojim zásluhám pri zjednocovaní miestnych kmeňov a spolupráci s domorodými obyvateľmi bol v roku 1776 v Antogilskom zálive kmeňovými vodcami vyhlásený za anpansakabé – veľkokráľa, čím získal kontrolu nad strategickou severovýchodnou časťou ostrova. Beňovský zahynul na Východnom myse Madagaskaru v boji pri prestrelke s elitným francúzskym komandom v máji 1786, keď tam budoval ako nezávislý vládca svoje mesto – Mauritániu.


Trasa zájazdu
Antananarivo – NP Andasibe – Ambatolapy – Antsirabe – Miandravazo – Morondava – Alej Baobabov – NP Tsingy de Bermaha – Morondava – letecky do  Antananarivo

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza (35 €), stravu okrem raňajok, ostatné vstupné, let na trase Morondava – Antananarivo (cca 250 €), povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 300 €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,13 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »