Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

To najlepšie z Nového Zélandu

Destinácia: Nový Zéland
Kód zájazdu: 1094065
Cena od: 3 990 €
Príplatky od: 490 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.01.2021 17 dní 3 990 € +490 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Nový Zéland, krajinu Hobitov a mágie si teraz užijete v tej najlepšej spoločnosti. Aktívne sopky, dymiace krátery, lávová cesta a termálne jazerá na severe, oproti nádherným historickým budovám a živej umeleckej komunite južného ostrova v Christchurch. Zasnežené vrcholky obmývané vodami oceánu. Krása, ktorá vás očarí natoľko, že sa vám nebude chcieť vrátiť sa domov.

Popis zájazdu:
Nový Zéland, očarujúci kúsok zeme doslova preplnený tou najzaujímavejšou scenériou, akú ste doteraz videli.
-Historické budovy a živá umelecká komunita južného ostrova Nového Zélandu v Christchurch.
-Najnižšie položené ľadovce sveta Franz Jozef a The Fox, mestá Omarama a Dunedin.
-Očiam a duši lahodiaca krása prírody v národných parkoch AorakiI/Mount Cook, Fiordlan, Paparoa a Tongariro.
-Hlavné mesto Nového Zélandu Wellington, ale i najväčšie mesto ostrova Auckland.
-Ich špecifická a príjemná atmosféra si vás získa.
-Jedna z najscénickejších plavieb sveta, nádherné zátoky a zálivy, Cookov Lookout a kolóny tuleňov na červených skalách pri presune z južného ostrova na severný.

Program zájazdu:

1. – 3. deň:
Odlet z Viedne s príletom do mesta CHRISTCHURCH, ktoré je mixom uhladeného životného štýlu a kultúrneho ruchu. Historické budovy, živá umelecká komunita, reštaurovaný systém električiek. Navštívime historické centrum a vychutnáme si fantastickú miestnu kuchyňu v kvalitných reštauráciách.

4. – 5. deň:
Presun do mestečka OMARAMA ležiaceho na južnom konci nádrže MACKENZIE. Dramatické útesy CLAY, jazero OHAU FOREST a národný park AORAKI/MOUNT COOK, ktorý je vzdialený asi hodinu cesty autom. Z Omaramy sa presunieme do jedného z najstarších a najvýznamnejších miest Nového Zélandu – DUNEDIN. Cesta tam vedie najskôr cez východné pobrežie, kde 40 km južne od OAMARU uvidíme ležať na pláži známe balvany MOERAKI. Navštívime verejné historické budovy, impozantné kostoly, palácové domy a bohato zdobené hotely. Stretneme kolónie tučniakov, albatrosov a tuleňov.

6. – 8. deň:
Presun do okresu TE ANAU, ležiaceho na pobreží rovnomenného jazera. Práve odtiaľ sú všetky krásy národného parku FIORDLAND na dosah, vrátane treku MILFORD. Budeme sa plaviť jazerom, prejdeme sa úžasnou prírodou a navštívime konzervačné centrum divokej prírody. Cestou do mesta QUEENSTOWN uvidíme rieky plné pstruhov a nádhernú scenériu vyššie položenej krajiny. Malé mestá MOSSBURN a LUMSDEN môžeme navštíviť aj pre unikátne možnosti nákupu suvenírov. Príchod do Queenstownu. Máte chuť na bungee jumping, jazdu na vodných skútroch, treking na koňoch, rafting, alebo surfovanie po rieke? Presun k ľadovcu Franza Jozefa cez WANAKU. Ľadovce THE FOX a FRANZ JOZEF sú unikátne relikvie doby ľadovej. Nikde inde na svete neexistujú ľadovce tak blízko pri mori a v takej nadmorskej výške.

9. – 11. deň:
Presun do mesta GREYMOUTH cez HOKITIKU. Cesta ponúka krásne výhľady na divoké západné pobrežie. Greymouth je rekonštruované mesto z éry zlatej horúčky z roku 1880 a má veľmi dlhú tradíciu ťažby zlata. Návšteva miestneho pivovaru poteší nielen pivkárov. Pokocháme sa nevídanými morskými scenériami. Pokračujeme v ceste do PUNAKAIKI a ďalej do typickej baníckej dediny RUNANGA, odkiaľ sa prejdeme k blízkym vodopádom COAL CREEK. Punakaiki je známe pre svoje lievancové skaly a je centrom národného parku PAPAROA, ktorý je preplnený rôznymi nádhernými prírodnými scenériami. Pokračujeme cez mesto NELSON, ktoré je domovom fascinujúcej komunity milovníkov pláží, prírody a umenia.

12. – 13. deň:
Pokračujeme v ceste cez PICTON na severný ostrov do mesta WELLINGTON. Jedna z najscénickejších plavieb sveta ponúka výhľady na nádherné zátoky a zálivy, COOKOV LOOKOUT a kolóny tuleňov na červených skalách. Mesto Wellington je kompaktné, kultúrne a charizmatické. Položené medzi horami a prístavom, jeho centrum je ideálne na pešiu obchôdzku. Navštívime národný park TONGARIRO, dramatické centrum novozélandskej sopečnej histórie, ktoré je aj súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dymiace krátery, lávová cesta a termálne jazerá robia z tejto návštevy nezabudnuteľný zážitok.

14. – 17. deň:
Po okraji národného parku TONGARIRO pokračujeme do mesta TURANGI. Tesne pred príchodom si užijeme horúce pramene v TOKAANU. Naša cesta vedie ďalej cez TAUPO až do mestečka ROTORUA. Ďalší deň sa presunieme do najväčšieho mesta Nového Zélandu – AUCKLANDU. Okrem iných atrakcií mesta navštívime aj SKY TOWER, ktorá je vysoká 328 metrov, je najvyššou stavbou južnej pologule a ponúka nádherný panoramatický výhľad na okolie. Nasledujúci deň odlet z Aucklandu a návrat do Európy.

Trasa zájazdu:
Auckland – Rotorua – Nelson – Abel Tasman – Christchurch – Twizel – Wueenstown – Milford Sound

Cena zahŕňa:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie, dopravu kvalitným mikrobusom alebo autom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, organizačné zabezpečenie víz, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, prepitné, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 870 €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »