Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Južná India - spirituálne cesty so Zuzanou Zwiebel

Destinácia: India
Kód zájazdu: 1105451
Cena od: 2 390,16 €
Príplatky od: 50 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Turistika

Výber termínu

16.10.2021 12 dní First Minute 2 390,16 € +50 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
12-dňový letecký zájazd

Perex:
Vydáme sa spolu naprieč Južnou Indiou, kolískou tradičnej medicíny ajurvédy, prastarých mýtov, kultov a védskej astrológie. „Spirituálna cesta južnou Indiou“ snašou Zuzanou, vás zavedie k majestátnymi chrámom Tamil Nádu a okúzli vás prírodnými krásami Keraly. Trasa je inšpirovaná védskou astrológiou a zavedie vás aj k prastarým neznámym chrámom zasväteným deviatim planétam, ktorých súčasťou je aj „Knižnica palmových listov“, kde vraj ma každý z nás napísaný svoj osud. Chceli by ste ho poznať?

Program:

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do mesta Chenai. Chennai je jediné mesto v Južnej Ázii a v Indii, ktoré sa dostalo do zoznamu The New York Times „52 miest, ktoré by ste mali počas života navštíviť“. Lonely Planet ho zaradilo medzi „10 miest, ktoré musíte navštíviť“ a zároveň medzi deväť najkozmopolitnejších miest planéty. To sú dostatočné dôvody navštíviť toto staré koloniálne mesto. Pozrieme si centrum mesta a Fort St. George. V centre mesta sa nachádza jedna z najvýznamnejších relikvií kresťanstva – katedrála a hrobka apoštola sv. Tomáša. Deň ukončíme na mestskej pláži Marina Beach a večer sa presunieme do historického mestečka Mahabalipuram.

3. deň:
Chrámové mesto Mahabalipuram (UNESCO) patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky v južnej Indii. Navštívime pobrežné chrámy zasvätené bohom Šiva a Višnu. Cestou do Pondicherry sa zastavíme pri pevnosti Alamparai, z ktorej je nádherný výhľad na pobrežie. V Pondicherry sa mieša duchovnosť tamilských brahmanov a šarm francúzskej kolónie. Uličky sú postavené v stredomorskom štýle, voňajú korením ale aj francúzskym pečivom a tamilskou kávou kapi. Mesto je rozdelené na dve časti – historickú nazývanú Ville Blanche (biele mesto) s väčšinou pamiatok a pobrežnou promenádou. V druhej časti mestečka sa nachádza väčšina obchodov, inštitúcií a botanická záhrada. Atrakciou je Auroville „mesto úsvitu“.

4. deň:
Cestou do mesta Kumbakonam navštívime prastarý chrám Chidambaram z 9. storočia. V okolí mesta Kumbakonam sa nachádzajú chrámy „Navagraha“, ktoré sú zasvätené 9 planétam, podľa ktorých védsky astrológovia zostavujú horoskopy. V chráme Vaitheeswaran Koil navštívime tajomstvom opradenú „Knižnicu palmových listov“, o ktorej sa tvrdí, že sú v nej listy so spísaným osudom človeka.

5. deň:
Tamil Nadu je indický štát tísícok chrámov a jednou z najlepších ukážok tamilského staviteľstva sú chrámy v Thanjaur a Madurai. Chrám Brihadeswara v Thanjaur, s ústrednou svätyňou týčiacou sa do výšky 66 m a posvätným Šiva-lingam vážiacim 81 ton, je zahrnutý aj medzi pamiatky UNESCO a zložitosť jeho stavby je porovnávaná s egypskými pyramídami. Madurai bolo centrom obchodu s korením. V Madurai sa rozlúčime s majestátnymi chrámami Tamil Nádu a vydáme sa za prírodnými krásami Keraly.

6. deň:
Presunieme sa do oblastí pohoria Západných Ghátov, ktorého súčasťou je aj oblasť Munnar, jedna z najkrajších prírodných rezervácií v Indii. Je známa čajovými plantážami, malebnými jazerami a chladnou klímou.

7. deň:
Pred svitaním sa dostaneme k úpätiu druhej najvyššej hory Chokramudi a doslovne začneme stúpať nad oblaky, kde privítame východ slnka. Prechádzka nám potrvá približne 5 hodín, ale zanechá v nás celoživotný zážitok a obraz malých dediniek v údolíčkách Ghátov. Po raňajkách si oddýchneme a popoludní sa vydáme na zelené čajové a kávové políčka. Deň ukončíme kurzom varenia tradičných miestnych jedál.

8. deň:
Je len málo miest na svete, kde monzúnové vetry a vôňa korenia priviala viac lodí za námorným obchodom ako prístav Fort Cochin! V meste žije viac ako 50 rozličných etnických komunít. Nasadneme na tradičné rikše a počas popoludia navštívime štvrť Mattancherry, Moslimskú štvrť a obchody s korením, koloniálnu časť Fort Cochin. Večer nás čaká západ slnka nad Malabarským zálivom v blízkosti čínskych rybacích sietí a rybieho trhu.

9. deň:
Presunieme do oblastí tzv. backwaters, pri jazere Vembanad. Cestou sa zastavíme na tradičnej koreňovej a kaučukovej plantáži v Kanjirappali. Nalodíme na tradičné houseboaty. Počas plavby po stojatých vodách backwaters, sa nám naskytnú nádherné obrazy okolitej tropickej krajiny. Navštívime miestnu dedinku a trh.

10. deň:
Kerala, milenka Indického oceánu, ktorej brehy obmýva Arabské more. Očarí Vás najkrajšími plážami, tyrkysovo modrým a priezračným morom a príjemnou klímou. Tunajšie panenské pláže vám ponúknú dokonalý odpočinok a skutočný raj na zemi. Pobyt v hoteli Travancore Heritage.

11. deň:
Pobyt na pláži. V závislosti od letových časov transfer na letisko.

12. deň:
Prílet do Viedne.

Ubytovanie:
3* hotely, houseboat.

Stravovanie:
Raňajky. Plná penzia na houseboate.

Poznámka:
Zmena programu a odletových miest vyhradená.

Doprava:
Letecká z Viedne.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom z Viedne. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 10 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Plnú penziu na houseboate. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK  počas okruhu. Vstupné vízum 50 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné vodičom a sprievodcom. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 650 EUR. Cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »