Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Škótsko-Faerské ostrovy-Island

7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;atrakcie 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;ostatne 7I8FAL01;
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105494
Cena od: 3 034,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.08.2021 11 dní First Minute 3 034,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd

Perex:
Kombinácia troch krajín, ktorých spoločným menovateľom je nedotknutá príroda. Škótsko – jeden z posledných kútov krásnej a divokej prírody v celej Európe, miesto kde počuť ticho – Faerské ostrovy a ostrov štyroch živlov – Island. Všetky ponúkajú doslova únik od civilizácie.

PROGRAM:
1. deň:
Transfer na letisko a následný odlet do Edinburghu.

2. deň:
Celodenná prehliadka Edinburghu, hlavného mesta Škótska. Vydáme sa po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Giles až k  palácu Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Pozrieme si tiež majestátny Edinburghský hrad. Fakultatívne možnosť návštevy škótskeho večera, kde si pochutnáme na tradičnom škótskom haggis. Ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká presun na letisko a prelet na ostrov Vágar. Po prílete sa zastavíme v obciach Sandavagur a Midvagur, presunieme sa podmorským tunelom na ostrov Streymoy do Vestmanny a navštívime Múzeum Faerskych ság. Následná plavba okolo útesov Vestmannabjorgini, presun na hotel, ubytovanie.

4. deň:
Celodenná prehliadka ostrovov Streymoy a Eysturoy s návštevou dedinky Saksun, Tjornuvik a Gjogv. Neskôr sa zastavíme pri vodopáde Fossa a futbalovom štadione v Toftire. Následná prehliadka mesta Klaksvík a Vidareidi.

5. deň:
Po raňajkách zastávka v dedinke Gásadálur a Bour, presun trajektom na Mykines, návšteva najväčšej kolóny alky bielobradej a túra na ostrovček Mykinesholmur. Návrat na ubytovanie.

6. deň:
Dnes sa vydáme za poznaním smerom na juh. Loďou sa presunieme na ostrov Sandoy, ktorý je domovom miestnych ság. Ostrov je pomenovaný po veľkych piesočných a dunách. Je tiež domovom pre takmer sedem tisíc oviec a takmer sedemdesiat tisíc párov ikonických Aliek. Po prehliadke ostrova sa vrátime na ubytovanie.

7. deň:
Dnes nas čaká prehliadka stredovekého duchovného centra Kirkjubour a hlavného mesta Tórshavn . Krátke voľno na nákupy a následne pokračovanie trajektom na Island.    

8. deň:
Príchod do prístavu Seydisfjördur. V dopoludňajších hodinách scénická jazda po pobreží Východných fjordov, zaujímavá história Múzea  kameňa, malebné rybárske mestečko Höfn. Splazy najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull (12 tisíc km2), dychvyrážajúca scenéria ľadovcovej lagúny Jökulsárlon. Plavba priamo medzi ľadovými kryhami na obojživelníku! Ubytovanie.

9. deň:
Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Útesy Dýrholaey, vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss, Ľudové múzeum s perfektným vyobrazením islandskej histórie. Zastavíme aj pri ľadovci Sollheimsjökull – zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Ubytovanie.

10. deň:
Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu: najstarší parlament sveta Tingvellir, ležiaci v rovnomennom národnom parku, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Tingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – práve tu sa môžete ocitnúť „jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Gejzír Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov. Monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa jeho kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Kráter Kérid – miesto, kde účinkovala aj slávna Bjork. Pokračujeme prehliadkou polostrova Reykjanes. Geotermálna oblasť Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík. To najlepšie nás čaká na koniec: slávna Modrá Lagúna (Blá Lóniđ)! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Transfer na letisko v Kefl avíku a odlet do Viedne.

11. deň:
Prílet do Viedne v ranných hodinách, transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
3* a 4* hotely, 1x nocľach na trajekte

Stravovanie:
8x raňajky


Doprava:
Letecká doprava Bratislava-Edinburgh, prelet Edinburgh-Vágar, lodná doprava Faesrké ostrovy-Island, let Keflavík-Viedeň


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom na trase Viedeň – Edinburgh, Edinburgh – Vagar, Keflavik – Viedeň, servisné poplatky, plavbu trajektom na trase Faerské ostrovy – Island, dopravu mikrobusom na Faerských ostrovoch a na Islande, plavbu loďou na ostrov Mykines – Faerské ostrovy, transfery letisko – hotel – letisko, transfer zo Schwechatu do Bratislavy, ubytovanie v 3* hoteloch v Škótsku a na Islande, v hoteli 4* na Faerských ostrovoch, s raňajkami, 1 x nocľah na trajekte v dvojlôžkových kajutách, plavbu v ľadovcovej lagúne Jökulsárlon, vstup do Ľudového múzea Skógar, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné vstupy, cestovné poistenie. Doplatok z Za 1/1 izbu v hoteloch 560 EUR. Vstupné do kúpeľov Blá Lónid 83 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov – zadarmo. (doporučujeme objednať pri kúpe zájazdu), za škótsky večer 80 EUR.

Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »