Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Destinácia: Faerské ostrovy (Dánsko)
Kód zájazdu: 1105495
Cena od: 1 838,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.08.2021 5 dní First Minute 1 838,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5 - dňový letecký zájazd

PROGRAM:
1. deň:
V skorých ranných hodinách odlet z Viedne cez Kodaň, prílet na Faerské ostrovy v popoludňajších hodinách. Zastávky v obciach Midvágur a Sandavágur, presun podmorským tunelom na ostrov Streymoy do Vestmanny, návšteva Múzea Faerských ság, plavba okolo útesov Vestmannabjorgini. Podvečerná prehliadka Tórshavnu - pevnosti Skansin, vládnej štvrti, prístavu. Ubytovanie v Tórshavne. 

2. deň:
Raňajky. Prehliadka stredovekého centra Faerských ostrovov, Kirkjubour s nedokončenou katedrálou sv.Magnusa, kostolom sv.Olafa a najstaršou drevenou budovou sveta. Presun do Tórshavnu, dokončenie prehliadky mesta. Trajektom na ostrov Nólsoy s najväčšou kolónou Víchrovníčkov na svete, prehliadka mestečka a múzea s loďou Diana Victoria. Presun loďou k majáku Bordan, ktorého svetlo vidno až do diaľky 30km, jeho šošovky vážia 4 tony a merajú takmer 3 metre. Popoludní výlet do dedinky Saksun s ľahkou prechádzkou okolo Saksunskej zátoky ku pobrežiu. Zastávka pri vodopáde Fossá a návšteva dedinky Tjornuvik s výhľadom na majestátne útesy Obor a Čarodejnica. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká presun do druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík. Nasleduje prehliadka mesta a presun loďou na ostrov Kálsoy so zastávkou pri Kópakónan a nenáročnou turistikou k majáku Trollanes. Pokračujeme ďalej do Vidareidi a následne oboplávame druhý najvyšší európsky útes, Enniberg. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách celodenný výlet na ostrov Mykines s najväčšou kolónou alky bielobradej. Tu nás čaká príjemná túra. Cestou späť nás čakajú zastávky v dedinkách Bour a Gásadálur na ostrove Vágar. Po návrate na ubytovanie budeme mať možnosť fakultatívne absolvovať tradičný faerský večer s večerou.

5. deň:
Raňajky a následný presun na ostrov Eysturoy. Cestou si spravíme zastávku pri futbalovom štadióne v Toftire, navštívime dedinku Gjogv a v prípade, ak to počasie dovolí, vystúpime na najvyšší vrchol Faerských ostrovov Slaettaratindur (882m). Presun na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
4* hotel

Stravovanie:
Raňajky


Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom, servisné poplatky, transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne aktivity. Stravu. Vstupy do pamiatok. Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »