Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1105580
Cena od: 1 458 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

11.09.2020 9 dní Last Minute 1 458 € +30 € odlet: Viedeň letecká
29.05.2021 9 dní First Minute 1 458 € +0 € odlet: Viedeň letecká
11.09.2021 9 dní First Minute 1 458 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
9-dňový letecký zájazd.

Perex:
Nádherná príroda, majestátne kopce, zelené lúky a pastviny, malé dedinky učupené v hlbokých údoliach. To všetko je Gruzínsko. Poďte s nami na turistiku a objavte tajomné prírodné zákutia.


Program:

1. deň:
Odlet z Viedne do Gruzínska. Prílet do nádherného mesta Tbilisi.

2. deň:
Tbilisi, mesto poznačené ázijskou históriou a európskym šarmom sa nachádza v rokline rieky Mtkvari. Nám sa podarí spoznať toto miesto dokonale. Uvidíme všetky najznámejšie pamiatky tohto mesta. Staré mesto s nádhernými ortodoxnými katolíckymi kostolmi, mešitu, synagógu, najznámejšie gruzínske kúpele Salphur, malebné uličky s domčekmi s farebnými balkónmi, mestské domy z 19. storočia. Pozrieme si i pevnosť Narikala, symbol Tbilisi sklenený Most mieru, Námestie slobody a známu Rustaveli Avenue.

3. deň:
Ráno sa presunieme na vlakovú stanicu a máme pred sebou presun vlakom do mesta Zugdidi. Dorazíme tam okolo obeda a vydáme sa do oblasti Becho. Becho je komunita malých dediniek uprostred nádherných majestátnych hôr a je zároveň východiskovým miestom pre mnohé jednoduchšie alebo náročnejšie túry. Ubytujeme sa v miestnom guesthouse a oddýchneme si po ceste.

4. deň:
Po raňajkách vyrazíme. Miestnym minibusom sa presunieme do Mazeri. Mazeri je horská dedinka v oblasti Horné Svaneti. A naša túra smerujúca k ľadovcu Ushba (4 700 m) sa začína. Cestou budeme míňať niekoľko menších či väčších vodopádov a naskytnú sa nám nezabudnuteľné výhľady na krásu tejto krajiny. K prvému vodopádu sa dostaneme po cca 4-5 hodinách (prevýšenie 450 m), pre odvážnych bude výzvou druhý vodopád vzdialený cca 6 -7 hodín. Po nádhernej túre sa vrátime do Becho a presunieme sa do mesta Mestia, ktoré je centrom tohto regiónu. Ubytovanie v rodinnom hoteli.

5. deň:
Ráno nás čaká túra (14 km, prevýšenie 500 m) do oblasti Mulakhi. Počas cesty sa nám naskytnú nádherné výhľady do okolia.

6. deň:
V dnešný deň nás privíta malebná a najvyššie položená permanentne osídľovaná dedina v Európe, Ushguli (UNESCO). Cestou budeme míňať mnohé malé dedinky v oblasti Svaneti, kde si urobíme krátke zastávky na fotky a prechádzku a budeme sa snažiť získať obraz o tradičnom živote miestnych obyvateľov. Na brehu rieky si obzrieme vežu Maiden. V dedinke Ushguli sa prejdeme uličkami a vychutnáme si nádherný výhľad na najvyšší vrch Gruzínska, Mt. Shkhara (5 068 m n. m.). Neskoro popoludní sa vrátime do mesta Mestia. 

7. deň:
Prvou zastávkou bude dedinka Gordi, ktorá je východiskovým bodom k návšteve kaňonu Okatse. Kaňon, dlhý cca 16 km a hlboký cca 50 m, ponúka množstvo pekných výhľadov. Prehliadka kaňonu začína zostupom po približne 1 000 schodoch k vysutému chodníku, ktorý sa nachádza vo výške asi 45 metrovej budovy. Prechádzka po moste ponúka nádherné výhľady na miesta, ktoré sú dodnes nedotknuté človekom. Naša cesta pokračuje Kutaisi.

8. deň:
Kláštor Gelati pochádza z 12. st. a dnes je jednou z najvýznamnejších architektonických pamiatok v krajine. V minulosti bol dôležitým intelektuálnym a náboženským centrom. Na miestnej akadémii pôsobilo mnoho vedcov, teológov a učencov. Kláštor je obkolesený nádhernou prírodou. Zážitkom bude i katedrála Bagrati. Pokračovať budeme do dedinky Chardakhi, kde navštívime miestneho výrobcu bio vín. Jeho vína sú vyrábané v limitovaných edíciách a exportované len do zahraničia do luxusných hotelov. Čaká nás i malá ochutnávka. Navštívime bývalé hlavné mesto a náboženské centrum Gruzínska, mesto Mtskheta. Za zmienku určite stoja najväčšie historické pamiatky – kostol Jvari a katedrála Svetitskhoveli (UNESCO). Presun do Tbilisi.

9. deň:
Náš bohatý program sa blíži ku koncu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely, rodinné hotely, guesthouse.

Stravovanie:
Raňajky, 7 x večera, 1 x obed.


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 8 x ubytovanie (3* hotely a rodinné hotely) s raňajkami. 7 x večeru, 1 x obed piknik. Vstupy a výlety podľa programu. Ochutnávku miestnych vín. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »