Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Atény - slnko, more história

Grécko 2 Grécko 1 Grécko 3 Grécko 4 Grécko 5
Destinácia: Grécko, Atika (Atény), Atény
Kód zájazdu: 1122716
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Vydajte sa s nami na objavnú cestu -kolísky antickej civilizácie. Spoznajte mesto odkiaľ sa kultŕa rozšírila do celej Európy, ale užite si aj relax na slnkom zaliatych plážach a ochutnajte slávne grécke špeciality - Gyros, Souvlaki, musaku a samzrejme neodmysliteľné Ouzo.

Program zájazdu:
1.deň: 
V popoludňajších hodinách odlet do Atén. Transfer na hotel, voľný program. Nocľah.

2.deň:
 Po raňajkách navštívime top atrakciu hlavného mesta Grécka – Akropolu zasvätenú prevažne patrónke Athén bohyni Athéne. Uvidíme chrám Parthenon, chrám Erechtheion so slávnymi sochami – karyatídami. Nevynecháme ani antické divadlá Herodesa Atického a Dionýsovo. Počas obedňajšieho oddychu si budete môcť vychutnať špeciality preslávenej gréckej kuchyne  v niektorej z nespočetných „taverien“ alebo len tak si vychutnať atmosféru mesta s „gyrosom“ v ruke. Vo večerných hodinách návrat na hotel. Nocľah.

3.deň:
Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku chrámu Dia Olympského, uvidíme striedanie stráží pred budovou Parlamentu na námestí Syntagma a zrelaxujeme v nádherných záhradách kráľovnej Amálie. Popoludní  sa prejdeme ulicou Ermou – obchodná  pešia zóna, ktorá spája námestie Syntagma s archeologickou lokalitou Kerameikos. Zastavíme sa aj na bazáre v časti Monastiraki a prehliadku ukončíme pri najstarších náhrobkoch a keramických dielňach v Athénach. Vo večerných hodinách návrat na hotel. Nocľah.

4.deň:
Po raňajkách sa presunieme do známej štvrti Plaka, ktorá má atmosféru dediniek na gréckych ostrovoch. Je plná kaviarní, kde si môžete vychutnať grécku kávu „frappé“ ale nájdeme tu aj obchodíky klenotníkov a nespočetné množstvo suvenírov.  Ale nájdeme tu aj miesta zviazané s históriou – Veternú vežu, bránu medresy – školy Islamu, mešitu Mehmeta Dobyvateľa ako aj agoru – centrum antickej osadyV popoludňajších hodinách sa presunieme na pláž, kde si budete môcť užiť relax.  Vo večerných hodinách presun na ubytovanie. Nocľah.

5.deň:
Po raňajkách individuálne voľno prípadne fakultatívny výlet do prístavu Pireus, ktorý iste poznáte zo známej piesne Deti z Pirea. Uvidíme tu Malý a Veľký prístav, stredoveké opevnenie a budete mať možnosť navštíviť jedno z najlepších archeologických múzeí Grécka. Čas je možné tiež stráviť relaxom na pláži.  V popoludňajších hodinách presun na letisko. Odlet.

Informácie o zájazde:
Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Atény - Viedeň s letiskovými poplatkami - batožina v max. rozmeroch 40 x 20 x 20 cm - 4 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe - raňajky - služby kvalitného sprievodcu - poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava po Aténach cca 85 EUR / osoba - komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK) - 2,20€/osoba/deň - vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 50 € - príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc - pobytová taxa - platba na mieste  4 EUR/os./noc CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok. Orientačné vstupné  – ceny vstupov sa môžu počas sezóny meniť

Atény

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »