Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského

Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1123049
Cena od: 3 598,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

30.12.2020 15 dní First Minute 3 598,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
15-dňový letecký zájazd.

Perex:
Ostrov Madagaskar, kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského. Krajina s nádhernými plážami, s dažďovými pralesmi a rôznymi kultúrami. Spoznajte s nami tento kus čarovnej a nádhernej zeme.

Program:

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do mesta Antananarivo, presun do hotela, oddych po náročnej ceste. Antananarivo, tiež známe ako Tana, je hlavným mestom. Leží v nadmorskej výške 1400 metrov, obklopené nádherným lesným porastom. Okolie mesta ponúka široké možnosti vyžitia najmä v prírode, nakoľko sa tu nachádza množstvo Národných parkov, kde môžu návštevníci pozorovať zvieratká. Mesto bolo kedysi francúzskou kolóniou, o čom svedčí historické centrum mesta.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme do oblasti Andasibe, do tropického pralesa, ktorý sa nachádza neďaleko mesta. Po ceste si urobíme zastávku v Peyreiras, na plazej farme, kde budeme môcť pozorovať množstvo miestnych endemických druhov plazov. Andasibe je situované na východe ostrova v oblasti Moramanga. Je to malá dedinka obkolesená chráneným dažďovým pralesom. Z mnohých miest sa naskytnú návštevníkom nádherné výhľady na okolitú krajinu. Večer si urobíme krátku prechádzku dedinkou a okolím, počas ktorej si vypočujeme unikátne „songy“ lemurov, objavíme zákutia s nádhernými vodopádmi a jazierkami a spoznáme miestnu faunu a flóru.

4. deň:
Pred nami je ranná prechádzka v rezervácii Anlamazaotra, kde budeme pozorovať lemure Indri, ktoré sú najväčším žijúcim druhom lemurov. Uvidíme však aj iné druhy, ako sú lemury šedé, lemury hnedé a veľké množstvo endemických druhov vtákov. Popoludní navštívime ďalšiu rezerváciu Vakona s jej malým lemurím ostrovom. Ostrov je chránenou rezerváciou pre mnohé druhy ohrozených lemurov.

5. deň:
Presunieme sa späť do hlavného mesta, kde si užijeme voľno pri bazéne a naberieme sily na náš ďalší program.

6. deň:
Po raňajkách sa presunieme na letisko k miestnemu preletu do mesta Antisiranana. Oblasť sa nachádza na severnom cípe ostrova. Mesto bolo bývalo francúzskou kolóniou. Je tiež známe ako Diego Suarez a nachádza sa tu druhá najväčšia prírodná pláž na svete. Z každej časti mesta je nádherný výhľad na Indický oceán. Prejdeme sa po ospalých uličkách mesta, nasajeme miestnu atmosféru, objavíme množstvo koloniálnych budov, pozrieme sa na starý trh a spoznáme miestny mix kultúr. Mesto je obkolesené nádhernou prírodou a v blízkosti sa nachádzajú dna Národné parky, ktoré sú zahrnuté do zoznamu UNESCO.

7. deň:
Čaká nás exkurzia do Národného parku Amber Mountain. Kaskádovité vodopády, priezračné jazerá, idylické miesta na plávanie, to všetko park ponúka. Rozprestiera sa na 185 km2, je bohatý na biodiverzitu a ľahko dostupný. Je domovom 25 druhov cicavcov a vyše 70 druhov vtákov a plazov. Unikátom je i druh hada, tzv. psohlavec zelený, ktorý tento prales obýva. Cestou sa zastavíme v dedine Joffreville, kde spoznáme kultúru etnickej skupiny Malagasy.

8. deň:
Pozrieme sa do oblasti Les Troi Baies, ktorá je pomenovaná podľa troch najkrajších pláží, ktoré ju tvoria – The Sakalava, ktorá je známa najmä v kruhoch surferov, Pigeons Bay a Dune Bay, ktorá je známa i ako pláž Ramena, kde budeme mať možnosť vidieť i malé rybárske dedinky a nasať ich atmosféru.

9. deň:
Presunieme sa do oblasti Ankarana. Cestou si urobíme malú obchádzku a zastavíme sa v Tsingy Rouge. Táto historická pieskovcová formácia je niečo, čo musíte vidieť pri návšteve Madagaskaru. Celý objekt je tvorený stovkou malých pieskovcových útvarov, ktoré boli objavené až v 20. storočí. Je to naozaj nádherný prírodný úkaz. Rezervácia Ankarana sa nachádza v severnej časti ostrova. Vznikala 150 miliónov rokov. Nachádzajú sa tu rôzne zaujímavé skalné formácie, kaňony, rieky a bohatá fauna a flóra. Rezervácia má zároveň najväčšiu hustotu primátov na svete. Prenocujeme v Ankarana Lodge.

10. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na návštevu Národného parku Tsingy de Namoroka. Vstupnou bránou bude Mahamasina. Počas návštevy sa dozvieme veľa o miestnej faune a flóre, budeme mať možnosť pozorovať veľké množstvo zvierat a rôzne geologické útvary. V rezervácií sa nachádza i množstvo jaskýň a kaňonov. Azda najväčším lákadlom je visiaci most. Deň ako stvorený pre milovníkov prírody.

11. deň:
Po raňajkách sa rýchloloďou presunieme do oblasti Nosy Be. Nosy Be je veľmi obľúbenou turistickou destináciou Madagaskaru. Je to malý ostrov s nádhernými plážami, vulkanickými jazerami a zaujímavou faunou a flórou. Nás čaká relax na pláži, široké možnosti šnorchlovania, v prípade záujmu návšteva trhu v dedinke Hell-ville, kde sa dajú kúpiť rôzne druhy miestnych korenín.

12. deň:
Po raňajkách nás čaká výlet na malý ostrov hornatý ostrov Nosy Komba a ostrov Tanikely. Nosy Komba je vulkanický ostrov na severozápadnom pobreží Madagaskaru. Ostrov je pokrytý dažďovým pralesom, ktorý sa stretáva na pobreží s kryštálovými vodami mora a bielymi piesočnatými plážami. Objavíme rybárske dedinky, navštívime svätyňu Čiernych lemurov, pozrieme sa na miestny trh, kde budeme mať možnosť zakúpiť si nádherné vyrezávané suveníry z dreva, rôzne tkané výrobky a pod. Nosy Tanikely, 10 hektárový ostrov juhozápadne od Nosy Be je morskou rezerváciou s množstvom koralových reefov. Ponúka možnosť šnorchlovania.

13. deň:
Voľný deň, ideálny na relax a oddych.

14. deň:
Voľno do odletu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

15. deň:
Prílet do Viedne.Ubytovanie:
3* a 4* hotely, lodge

Stravovanie:
Polpenzia.


Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery a miestny prelet. 12 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch a lodgoch s polpenziou. Vstupy a výlety podľa programnu. Sprievodcu CK SATUR  miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: za 1/1 800 EUR, stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Povinné doplatky:
Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 60 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,13 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »