Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Rodinné dobrodružstvo na severe - Island a Dánsko

/uploads/usr/10872/zajazdy/island/cover/roberttaraba_island_puffin.jpg Farebné domčeky centra Reykjavíku spolu s ikonickou stavbou v podobe  Hallgrímovho kostola. 
foto?: Nesevernejšie hlavné mesto sveta a hrdí Islanďania, ktorí každoročne oslavujú 17. Júna svoj najväčší Na prvých trollov možno už narazíme v hlavnom meste. No nemusíte sa ich báť, deti majú radi. 
foto?: Vkusné spomienky na Island aj pre vaše deti v podobe plyšového papagája severu. 
foto?: Archív — BUB Keď vás omrzia ryby, dajte si najlepší hotdog v Európe. Ukážeme vám kde.
foto?: Nikola DECKOUS — BUB Ulica Laugavergur, je hlavnou tepnou mesta na ktorej nájdete množstvo obchodíkov, reštaurácií, barov Islandskí vikingovia na svojich lodiach doplávali až do Ameriky. Aj o nich si budeme rozprávať počas Reykjavík je mestom, ktoré je robené pre ľudí a vy sa v ňom budete cítiť veľmi dobre. Aj preto tu os Krajina, kde vstupy do obchodov strážia ľadoví medvedi. 
foto?: Denisa NOVOSADOVÁ — BUBO Z vysokej veže Hallgrímovho kostola, ktorá slúži aj ako vyhliadková veža, sa vám naskytne krásny poh Kontinentálna trhlina v Národnom parku ?ingvellir je jedným z najlepších miest, kde môžete pozorovať Jedno z najvýznamnejších miest Islandu, rodisko islandskej demokracie a vyhlásenia samostatnosti ost Unikátna sopečná krajina s trhlinami porastenými machom a priezračnou vodou jazera Thingvallavatn.
f Lávové polia a veľká časť krajiny je pokrytá mäkkým islandským machom. 
foto?: Robert TARABA— BUBO Zlatý vodopád Gullfoss sa skladá z dvoch kaskád, ktoré majú výšku 11 a 22 metrov. Rieka Hvítá tu vyt O gejzíroch a geotermálnej aktivite Islandu sa dozviete všetko. Vy si niečo zopakujete, čo to sa nov Islandský Geysir dal pomenovanie všetkým gejzírom sveta, dnes už iba drieme, no jeho mladší brat Str Seljalandsfoss je jedným z najznámejších a najobľúbenejších vodopádov Islandu a vy zistíte prečo. 
f Spoločne sa prejdeme poza vodopád a zažijeme tak unikátny zážitok, veď kde zažijete niečo podobné?
f Zlaté islandské koníky prišli na ostrov z Nórska pred viac ako tisíc rokmi. Týchto koníkov sa neboja Nakŕmite si aj vy svojho koňa? Islandské kone nie sú príliš veľké, no Islanďania sú na nich patrične Na Islande máte možnosť ochutnať výborné ryby, kvalitné hovädzie steaky a jemné jahňacie. No možno s Na konci dúhy nájdeš poklad, platí to aj v prípade tohto vodopádu, alebo je samotný vodopád Skogafos Najkrajší pohľad na vodopád Skógafoss je zo spodnej časti od rieky. Nad vodopád vedú aj schody, po k Vodopády tu strážia elfovia a neposlušný trollovia, ktorým sa treba radšej vyhnúť. No ak na nich zas Veľká zábava s mohutným prílivom na najjužnejších miestach Islandu. Čierne sopečné pláže juhu. Ak od Skala ako kľúčová dierka, v pozadí skamenené lode trollov, ktorí sa nestihli ukryť pred rannými slne Najjužnejšia dedinka Islandu - Vik, v tieni najznámejších islandských sopiek. 
foto?: Archív — BUBO V dedinke Vik sa zastavíme na obed a nájdete tu aj veľký suvernírový obchod a tradičné islandské vln Ľadovcové kryhy, ktoré sa odlamujú z ľadovca Sólheimajökull a plávajú v jeho ľadovcom jazierku. Spra Bude to prvý krát v živote, čo vaše deti uvidia ľadovec? Tento zážitok si budú pamätať na celý život Úžasný zážitok v podobe jazdy na snežnom skútri. Zdoláme jednu zo sopiek Islandu a budeme stáť na je Na Islande sa príroda s ľuďmi nehrá. Aj preto Tu po ostrove jazdia takéto autá.
foto?: Archív — BUBO Celodenný výlet do Dúhových hôr máte už v cene zájazdu. Na svoje si tak prídu aj tí najaktívnejší. 
Scenérie ako z inej planéty. Táto časť Islandu je niečím, čo ste doteraz určite nevideli. Vaše deti Isto už chápete prečo sa oblasť Landmannalaugar prezýva ako Dúhové hory. Nájdete tu hádam všetky far Neskutočný svet Landmannalaugar a prechádzky či túra pre každú vekovú kategóriu, pod vedením skúsené Termálne premene v kempe Landmannalaugar sú alternatívou ako príjemne stráviť voľný čas v Dúhových h Dostaneme teplé kombinézy a nastupujeme na loď. Čaká nás skvelé dobrodružstvo v podobe pozorovania v Spoločnosť Elding s ktorou BUBO spolupracuje robí pozorovania veľrýb už roky a patrí medzi tie najle Kúpanie sa v Modrej lagúne máte už v cene. Voda je príjemne teplá a kopec zábavy si tu užíjú aj tí n Na tvár si vyskúšame dať liečivú masku vo forme silicového bahna z Modrej lagúny a užijeme si relax Príjemne strávený čas v jednej z najnavštevovanejších atrakcií Islandu. Čerešnička na torte našej ce Naše prvé kroky v Dánsku vedú na jeho najsevernejší cíp, pohodlne a rýchlo sa tam dostaneme vďaka ši Dánske pláže sú útočiskom domácich, chodia sem na romantické prechádzky alebo piknik na pláži.
foto? Krásna pláž, na ktorej si vychutnáme výhľady na šíre moria. Uhádnete ktoré?
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Začínať budeme v Aalborgu, štvrtom najväčšom mesta v Dánsku a zároveň jednom z najstarších obývaných Komfort na cestách, takto vyzerá hotelová izba v obľúbenej sieti Scandic. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BU V aquaparku v našom hoteli sa poriadne vybláznime. Bývali ste už v hoteli s tobogánom? 
foto?: Eva A Z Farupu si spolu odnesieme plno zážitkov, pridáte sa k nám? foto?: Peter DROBA — BUBO Zážitok v podobe húsenkovej dráhy. Tu zažijete neskutočnú rýchlosť. 
Foto: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Kopec zábavy si tu budú užívať aj tí najmenší, napríklad na takomto vláčiku. foto?: Peter DROBA — BU Čaká nás poriadna dávka adrenalínu. Nájdete odvahu? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odvážite sa na obrovskú vodnú dráhu?
foto?: Archív — BUBO Celý zábavný park máme ako na dlani. Kto bude najrýchlejší? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Deti si to tu rýchlo obľúbia a nebudú chcieť odtiaľto odísť. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Náš sprievodca Peťo vyučuje deti mini-golf. 
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Tešiť sa môžete aj na jedno z najlepších akvárií so žralokmi. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Pri lovení krabov v Kattegate si užijeme kopec zábavy a čo to sa aj naučíme. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Vstupujeme do podmorského sveta, ktorý stráži táto chobotnica. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Návšteva rozprávkového Dánska sa nezaobíde bez všakovakých morských tvorov. Vzdelávanie vašich detí V žraločom centre je pre nás zážitkom kŕmenie tuleňov, hladkanie rají a lovenie krabov. foto?: Eva A Naše dobrodružstvo v Jurskom svete sa začalo asi 170 miliónov rokov dozadu, v období kedy vládli sve My sme počas našej prechádzky videli niekoľko druhov dinosaurov, majestátneho obra Diplodoka, na pas Zahráme sa aj na mladých archeológov. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Zootopia v Givskude vás na chvíľu prenesie na ozajstné safari, k niektorým zvieratám sa dostaneme až Uvidíme tu aj zvieratá, ktoré by ste tu nečakali. Aha ťava dvojhrbá! foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odpočinok v tejto krásnej ZOO nájdeme my a aj tieto krásne gorily.
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Ak za vami beží lev, musíte iba dúfať, že chytíte druhý dych. foto?: Peter DROBA — BUBO Dánske Odense je známe ako rodisko rozprávkového Andersena. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Atmosféru mesta Odense dopĺňa typická dánska architektúra. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Farebné domy a všadeprítomné bicykle. Vitajte v Dánsku. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Voda je tu výrazným živlom, ktorý dotvára charakter mesta. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Kde nájdete najviac kociek lega na svete? Predsa v Legolande. Vstupujeme do LEGO sveta. foto?: Peter Ak sa nebojíte draka, určite sa prevezte vikingským 'drakarom'. foto?: Peter DROBA — BUBO Keď nevieme kam skôr, pomôže nám vyhliadková veža na väčšinu aktivít. foto?: Peter DROBA — BUBO V legoobchode je vždy čo nakúpiť. Hlavne originálne stavebnice, ktoré inde nedostanete. foto?: Peter Rozhodne vás uchváti svet miniatúr vytvorených z lega, vďaka ktorým precestujeme celý svet. foto?: P Tématické horské dráhy, okrem kráľovstva pirátov sa ocitneme aj medzi Vikingami, a nesmie chýbať ani Z lega tu nájdeme postavený aj raketoplán. foto?: Peter DROBA — BUBO Dokonca aj tu nájdeme skvelé horské dráhy. foto?: Archív — BUBO Niektoré miesta nám prinesú príjemné zimomriavky a z nás sa stanú polárnici. 
foto?: Archív — BUBO Zavítame aj do sveta stratenej Atlantídy. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Zastavíme sa aj na kus reči s Hansom Christianom Andresenom. foto?: Peter DROBA — BUBO Jedinečné LEGO, aké hocikde inde nekúpite. foto?: Peter DROBA — BUBO Počas celdenného behania po Legolande určite vyhladnete. foto?: Peter DROBA — BUBO Prejdeme spoločne viacero známych mostov, medzi ne patrí aj most ponad Veľký Belt, ktorý ponúka krás Aj Kodaň vie ako svojimi pamiatkami a nádhernými námestiami prilákať ľudí. Bude sa vám páčiť. foto?: Zvečníme si spoločne tieto krásne momenty. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Farebné domčeky Nyhavnu na brehu kanála patria k najpríjemnejším miestam celého mesta. foto?: Eva AN V pohode pri vode. Toto je Kodaň a dánska pohodička v plnej paráde. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Budova kodanskej opery je klenotom modernej architektúry. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Deti si takto na chíľu oddýchnu pri jednej z najznámejších fontán Kodane. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BU Najznámejší symbol hlavného mesta Dánskej monarchie a náš rozprávkový záver. foto?: Eva ANDREJCOVÁ —
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1193034
Cena od: 2 572 €
Príplatky od: 339 €
Doprava: letecká
Termín: 09.07.2022 11/10 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 62829920

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Pre rodiny s deťmi
Reykjavík Typ ubytovania:
Island, Región hlavného mesta, Reykjavík
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 13,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »