Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Libanon – křižovatka civilizací

Roman temple Libanon Starý Bejrút Morský hrad Sidon Baalbecké ruiny Mesita Mohammad Al-Amin Byblos Heliopolis, Baalbek Byblos Libanonsky cedr v Bsharri Vodní hrad, Sidon Mešita Mohammada Al-Amina, Bejrút Umajovské ruiny, Anjar Cedrový háj Cedr
Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1219560
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEN

Odlet z Prahy do Bejrútu. Prílet v nočných hodinách do Bejrútu a transfer do hotela.


2. DEN

Odchod smerom k sýrskym hraniciam do Baalbeku, kde sa nachádzajú pozostatky mesta v románskom štýle z r. 50-150 nl, napr. Chrámy Jupitera a Venuše. Popoludní pri prejazde do Andžaru zastávka v Zahlé vo vinárstve Ksara Caves s ochutnávkou miestnych vín. Prehliadka sídla ummájovskych kalifov Andžaru (UNESCO).


3. DEN

Trasa celodenného výletu zamieri cez ústie Nahr al-Kalb (staroveká rieka Lykos na ktorej brehu sa zachovalo množstvo nápisov od armád dobyvateľov, ktorí sa jej pokúsili prekročiť) k úchvatnému jaskynnému komplexu Džaíta s viacúrovňovým labyrintom jaskýň dlhým 9 kilometrov. Prejazd do Harrisa na nádhernú vyhliadku od sochy Panny Márie Libanonskej obklopené kostoly a katedrálami najrôznejších cirkví. Zjazd unikátny kabínovou lanovkou na pobreží do Džúníje Výjazd do jedného z najlepších súkromných lyžiarskych letovísk na svete Fakro. Dôvodom jeho návštevy ale bude predovšetkým prehliadka rozvalín antického mesta.


4. DEN

Odchod do jedného z najdôležitejším fenických miest Sidonu - križiacky vodný hrad z r. 1228, karavanserie Khan El Frajn, trhovisko. Prejazd do Tyros, ktorého prístavy patrili v dobách Fenickej ríše k najvýznamnejším na svete a prehliadka archeologických lokalít (UNESCO). Pri ceste späť do Bejrútu zastávka pri fenického Ešmúnova chrámu a prehliadka priľahlého archeologického areálu.
 

5. DEN

Trasa zamieri do jednej z najkrajších horských krajin Libanonu v údolí KADIS s množstvom starobylých kláštorov, ktoré je jednou z najdôležitejších a najskôr osídlených kresťanských oblastí na svete. Zastávka v Bšarré - rodisku Chalíl Džibrán, najvýznamnejšieho a nejoslavovanějšího libanonského spisovateľa. Výjazd do najstaršieho lyžiarskeho letoviska Cedars, ktorému dal meno cédrový les so stromami starými okolo 1500 rokov. Starobylé cédre ako pozostatky tohto ohromného lesa sú dnes pod ochranou libanonského patriarchu. Návšteva kláštora sv. Antonia z Qožájá (UNESCO).


6. DEN

Odchod do Byblose - jedno z najstarších a najdlhšie obývaných miest sveta, ktorým prešli Egypťania, Feničania, Gréci a nakoniec ho v 7. stor. dobyli Arabi. Prehliadka stredovekého jadra mesta a rozsiahleho archeologického areálu ktorému dominuje križiacky hrad, mohutné hradby a pozostatky chrámov. Pred návratom do Bejrútu zastávka v Annayi a návšteva kláštora sv. Marona.


7. DEN

Odchod do pohoria Šúf, kde sa nachádza mestečko Deir El Kamar, odkiaľ je prekrásny výhľad na celé údolie i palác Beiteddine s mnohými fontánami a mozaikami. Pri návrate do Bejrútu prechádzka po pobrežnej promenáde Kornýš s vyhliadkou na holubia skaly. Návšteva Národného múzea a moderného centrálneho Bejrúte s námestím mučeníkov a pôsobivú mešitou Muhammada al-Amin.
 

8. DEN

Transfer na letisko, odlet do Prahy

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Bejrút - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 7 nocí v hoteli ***, 7x raňajky, 7x večeru, dopravu a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, sprepitné

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb 1 300 Sk

Poznámka:

Minimálny počet účastníkov: 15

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (6 990 Sk), povinný vstupný poplatok (20 USD / os / pobyt)

V cestovnom pase nesmie byť odtlačok pečiatky izraelských hraničných orgánov áno pečiatky z jordánsko-izraelského či egyptsko-izraelského hraničného prechodu

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,12 TRY
Americký dolar  EUR 0,98 USD

Zobraziť všetky »