Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Taiwan, Hongkong, Macao a Bali (AI)

/uploads/usr/10937/samo_klc_hong_kong_img_0206-31.jpg Začíname v modernej metropole Taiwanu, Taipei. foto: Adam Záhorský - BUBO V uliciach Taipei sa snúbi moderný život s konfuciánskou tradíciou. foto: Adam Záhorský - BUBO Aj napriek modernite rytmus života v Taipei udávajú tradície. foto: Adam Záhorský - BUBO Útulná izba v Gala hoteli v centre Taipei V uličkách Taipei nájdete pouličný život tak typický pre čínske mestá. foto: Adam Záhorský - BUBO Jedlo varené a podávané priamo na ulici je tu bežné, aj keď by ste to od tak medernej metropoly neča Mestečko Jiufen je obľúbené turistické centrum severného Taiwanu. Práve tu vznikla zlatá horúčka, kt Divoké severné pobrežie Taiwanu s úžasnými kamennými tvarmi vytvorenými eróziou v národnom parku Yeh Prapôvodná kultúra Taiwanu pred čínskou kolonizáciou bola príbuzná skôr polynézii ako Číne. foto: Ad Presúvame sa do Hong Kongu  víta nás symfónia svetiel - najväčšia každodenná laserová show na svete. Doprajte si luxusný pobyt  uprostred živého a rušného Kowloonu v hoteli The Mira. foto: The Mira Hon V hoteli The Mira máte možnosť vybrať si spomedzi 6 reštaurácii či barov, ktoré sú považované za jed Nenechajte si ujsť možnosť ubytovať sa v najvyššie položenom hoteli na svete v The Ritz Carlton Hong Najslávnejší pohlad na Hong Kong nájdeme na preslávenej vyhliadke Victoria Peak. 
 foto: Robert Tara Už jazda preslávenou lanovkou Peak Tram na Victoria Peak je zážitkom a poskytuje nám unikátny pohľad Ostrov Hong Kong a najdrhašie pozemky planéty - aj táto časť je postavená na zasypanom mori. foto: S Hong Kong - vertikálne mesto. Väčšina obyvateľov žije, alebo pracuje nad 14tym poschodím. foto: Adam Všetko tu ide do výšky - ešte aj električky sú poschodové. foto: Samuel Klč - BUBO Navštívime rôzne trhoviská Hong Kongu - hračky, suveníry, domáce zvieratá, kvety, alebo vtáky, každý Obľúbeným miestom fotografov je známy kvetový trh v štvrti Mong Kok. foto: Samuel Klč - BUBO Čerstvé ryby nájdete na viacerých trhoch po celom meste. Rovno pred nákupnými centrami medzi mrakodr Na trhu s domácimi zvieratami zas môžeme obdivovať stovky druhov akváriových rybičiek. foto: Samuel Koloniálne časy nám dodnes pripomínajú taxíky a šoférovanie po ľavej strane. foto: Adam Záhorský - B Mestská hromadná doprava v Hong Kongu má úplne iné rozmery ako u nás. foto: Samuel Klč - BUBO Jeden z najlepších systémov metra na svete nájdeme práve pod ulicami Hong Kongu. foto: Samuel Klč - Mystickú atmosféru a tradíciu vieme precítiť priamo v srdci moderného Hong Kongu v chráme Man Mo. fo Miestni si ctia svoje tradície rovnako ako tomu bolo pred stáročiami. foto: Samuel Klč - BUBO Dodnes sa tu uctievajú starobylé taoistické božstvá. foto: Samuel Klč - BUBO Podobne ako pred sto rokmi aj dnes, veriaci v Hong Kongu píšu svoje želania a priania na červené ští Hong Kong to nie sú len mrakodrapy a obchodné štvrte, ale aj úchvatné obytné štvrte s panelákmi o kt Keď prechádzate ulicami obytných štvrtí tak sa cítite akoby ste boli v úplne inom svete. foto: Samue Únik z ruchu veľkomesta nám poskytne výlet na Veľkého Buddhu. foto: Samuel Klč - BUBO Keď ste v areáli Veľkého Budhu, a v priľahlom chráme Po Lin, tak máte pocit, že nemôžete byť stále v Pri Veľkom Budhovi prichádzajú ľudia do kontaktu s prírodou, ktorý v srdci mesta do zančnej miery ab Urobíte si prechádzku okolo Veľkého Budhu v krásnej prírode ostrova Lantau? foto: Ľuboš Fellner - BU Presúvame sa do Macau, doslova a do písmena na dosah Číny - na fotografii za riekou. foto: Adam Záho Macao nám poodkryje svoju tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Je tu viac ka Nájdeme tu aj najväčšie kasíno na svete a v jeho útrobách objavíme všeličo. Napríklad miniatúrne Ben Macao je mesto, kde sa oplatí  stráviť čas prechádzkami po rôznych jeho zákutiach. 
 foto: Martin Ši Rua da Felicidade, alebo ulička šťastia, je najznámejšou ulicou mesta, natáčal sa tu aj Indiana Jone V bočných uličkách metropoly hazardu sa európsky a čínsky kultúrny vplyv mieša do exotického koktejl Nesmieme ale zabúdať, že kultúrny odkaz Macau je v konečnom dôsledku čínsky a dodnes tú nájdeme niek Čínsku tradíciu najlepšie zažijeme v miestnych taoistických chrámoch. foto: Samuel Klč - BUBO foto: Ľuboš Fellner - BUBO Ak si chcete záver zájazdu užiť vo veľkolepom a luxusom štýle máme tu pre vás špeciálnu ponuku. foto The Ritz Carlton je hotelová sieť, ktorá ponúka to najlepšie, čo hotely dokážu dať. foto: The Ritz C Izby sú vybavené najmodernejšou technikou a súkromnou terasou. Vaša izba typu Sawangan Junior Suite Taktiež luxusnou kúpeľňou so značkovou kozmetikou jednoducho všetko, čo očakávate od špičkového exkl Čaká nás fantastická gastronómia. foto: Ľuboš Fellner - BUBO Vychutnajte si SPA s tými najlepšími balijskými procedúrami a masážami. foto: The Ritz Carlton Bali New Kuta golf na Bali jamka číslo šestnásť foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Ľuboš Fellner - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1237964
Cena od: 3 960 €
Príplatky od: 890 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

27.07.2023 15 dní First Minute 4 560 € +890 € odlet: Viedeň letecká
22.08.2023 15 dní First Minute 4 650 € +890 € odlet: Viedeň letecká
26.10.2023 15 dní First Minute 3 960 € +890 € odlet: Viedeň letecká
02.11.2023 15 dní First Minute 3 960 € +890 € odlet: Viedeň letecká
26.12.2023 15 dní First Minute 5 460 € +890 € odlet: Viedeň letecká
24.02.2024 15 dní First Minute 3 960 € +890 € odlet: Viedeň letecká
02.03.2024 15 dní First Minute 3 960 € +890 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zaujímavá kombinácia poznania v najbohatších častiach Číny ďaleko od komunistického Pekingu a oddychu na pokojných plážach Bali. Tri metropoly, tisíce mrakodrakov a ultra modernej výstavby a pokoj, šum mora na ostrove bohov. Vyskúšajte netradičnú dovolenku a kombináciu, ktorá má v sebe zážitkovú poznávaciu dovolenku a relax na pláži.

1. deň:
Odlet do Ázie.

2. deň:
Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

3. deň:
Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

4. deň:
Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

5. deň:
Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letisko do hotela- z najväčšieho hongkongského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

6. deň:
Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

7. deň:
Celodenný výlet do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu.

8. deň:
Hongkong nie je len mesto mrakopdrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkongčania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky.

9. deň:
Opúšťame ruch veľkomesta a z tieňa mrakodrapov sa presunieme pod palmy na našu balijskú pláž. Let Hongkong - Denpasar trvá rovných 5 hodín a potom nás čaká už iba relax na ostrove bohov. V základnej cene zájazdu je ubytovanie 4* hoteli. Hotel SOL BEACH HOUSE BENOA all inclusive stravovanie. Veľmi príjemný hotel, ktorý znesie tie najprísnejšie kritériá tejto hotelovej kategórie. Hotel je z letiska vzdialený len necelých 35 minút jazdy autom a leží na krásnej pláži Tanjung Benoa. Okolie hotela je nádhernou tropickou záhradou a k dispozícii okrem mora a pláže sú aj dva bazény. Izby sú štandardne vybavené klimatizáciou, trezorom, kúpeľňou, minibarom, fénom. V cene ubytovania máte stravovanie blue all inclusive, ktoré zahŕňa miestne alkoholické a nealkoholické nápoje a plnú penziu. Hotel je určený nenáročným klientom, ktorí sa chcú zabaviť a oddýchnuť si za dobrú cenu. Ak si chcete zlepšiť úroveň ubytovania tak Vám odporúčame využiť službu CK Prémium a ubytovanie v hoteli The Ritz Carlton Bali.

10. deň:
Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

11. deň:
Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

12. deň:
Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

13. deň:
Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

14. deň:

Rozlúčka s plážou a relaxom a v poobedňajších hodinách odlet domov.

15. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s blízkymi.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,49 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »