Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Libanon, krajina cédrového dreva

Libanon, krajina cédrového dreva
Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1255085
Cena od: 1 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.11.2022 6 dní First Minute 1 599 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň
Odlet z Viedne.
Prílet do Libanonu v nočných hodinách. Transfer do hotela a prenocovanie. 


2.deň
Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje prehliadka Bejrútu.. 
Prehliadka mesta Bejrút, návšteva Národného múzea v Bejrúte, Holubia skala, ruiny mesta, Námestie mučeníkov, Hviezdne námestie, Rímske kúpele a mnoho iného
Bejrút - Metropola Libanonu v predstavách mnohých vyzerá ďaleko odlišne ako v skutočnosti. Bejrút je oázou, ktorá nečakane prekvapí moderným pulzom. Toto mesto bolo vo svojej histórii sedemkrát zničené, opäť postavené a aj dnes chvíľami pripomína veľké stavenisko. Je však obdivuhodné, ako sa dokázalo vylízať z vojnových rán do podoby, akú má dnes.


3.deň
Po raňajkách cesta na návštevu Harissy - na pol ceste medzi Bejrútom a Byblosom stráži Libanon malé mestečko Harissa, ktoré je známe ako dôležité pútnické miesto. Zdobí ho obrovská, takmer desať metrová socha Patrónky Libanonu, predstavujúca Pannu Máriu. Hľadí pred seba na zátoku Jounieh a pred pár rokmi oslávila svoju storočnicu.
Pokračujete do Jeity, ktorá stojí nádhernom mieste. Jaskyňa Jeita sa nachádza v strede západných strán libanonských hôr, potom navštívte rieku Nahr al-Kalb, ktorá je v Libanone známa ako pamätná stéla Nahr el-Kalb.
A potom nasleduje jazda do Byblosu. Byblos sa znovu objavuje ako luxusné turistické centrum. Vďaka starobylému prístavu, fénickým, rímskym a križiackym ruinám, piesočnatým plážam a malebným horám, ktoré ho obklopujú, je ideálnym turistickým cieľom.
Návrat do hotela, nocľah


4.deň
Po raňajkách pôjdeme dolu údolím Bekaa, aby ste navštívili Baalbeck, kde si prezrieme pozostatky najkolosálnejších pamiatok, aké sa kedy našli z rímskeho obdobia, vrátane Jupiterovho chrámu, Bachovho chrámu so zachovanými nástennými a stropnými rezbami a nádherný Venušin chrám.
Pokračujte do Anjaru, jediného zostávajúceho umajjského opevneného mesta v Libanone, postaveného na úpätí Anti-Libanonu.
A potom pokračujeme do Zahle - je to štvrté najväčšie mesto v Libanone po Bejrúte, Tripolise a Baalbeku.
Návrat do hotela, nocľah


5.deň
Po raňajkách sa dnes presunieme na juh, aby sme navštívili mesto Sidon (Saida). Keď sa priblížime, uvidíme morský hrad, pevnosť z 13. storočia, ktorá je postavená na ostrovčeku pri ústí prístavu.
Potom sa prejdeme po jeho farebných starých trhoch a vychutnáme si chuť starého mesta.
Ďalej navštívte kostol Mantara v Maghdouche.
Pokračujte na juh a navštívte Tyre (Sour), mesto, ktoré vzdorovalo Nabuchodonozorovi 13 rokov a Alexandrovi Veľkému 7 mesiacov. Je to najjužnejšie mesto Libanonu, jeden z jeho skrytých klenotov.
Návrat do hotela, nocľah


6.deň
Po raňajkách jazda na sever do Tripolisu, severného hlavného mesta Libanonu a jeho druhého najväčšieho mesta. Pôvodne malý obchodný prístav Tripolis získal význam, keď sa stal hlavným mestom Fenickej federácie. 
Z jeho začiatkov zostalo len málo, iba hrad a budovy z čias Mamlúkov. Môže sa pochváliť aj najväčším a najfarebnejším trhoviskom na Blízkom východe, kde budeme mať čas prechádzať sa po jeho labyrintových uliciach.
Neskôr prejdeme do neďalekých hôr, až do úžasného údolia Kadisha. V nadmorskej výške takmer 6000 stôp uvidíte historické stromy známe ako „Céder Pána“, s výškami presahujúcimi 100 stôp a obvodom 60 stôp! Šalamún doviezol tento cenný strom na stavbu svojho chrámu v Jeruzaleme. Saida a Tyre ich použili na výstavbu lodí a sôch. Dnes je céder štátnym znakom Libanonu. 
Navštívime aj rodisko známeho básnika Gebran Khalil Gebran.
Návrat do hotela, nocľah


7.deň
Po raňajkách prejdete k hore Shouf a navštívte Deir el Qamar (1. historické hlavné mesto krajiny Libanon), palác Beit Eddine, kostol Panny Márie.
Navštívite Deir El Kamar - je to typická libanonská dedina. Kúsok od hradu Beiteddine s krásnym palácom Palazzo dell'Emiro Bechir. Jednalo sa o letné sídlo prezidenta Libanonu do roku 1983.
Návrat do hotela, nocľah


8.deň
Po raňajkách jazda na sever, kde navštívite Rachana - Mashnaka - Fakra
Rachana: Malá dedinka premenená na otvorené múzeum troch slávnych sochárov - bratov Basbousových. Každý rok sa organizuje sympózium, na ktoré sú pozvaní sochári z celého sveta
Mashnaka: Rímsky chrám Astarte Steles
Fakra: Rímske ruiny v nadmorskej výške 1550 m. Samotné archeologické nálezisko je pozoruhodnou zbierkou rímskych chrámov, stĺpov, oltárov a fénických skalných vytesaných hrobiek, zatiaľ čo okolitá krajina je tvorená prírodným vytesaným vápencom.
Návrat do hotela, nocľah


9.deň
V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do Viedne.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,12 TRY
Americký dolar  EUR 0,98 USD

Zobraziť všetky »