Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

6-dňový zájazd za pokladmi Normandie a legendami opradeného Bretónska

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1263890
Cena od: 349 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.07.2024 6 dní First Minute 349 € +0 € autobusová
23.07.2024 6 dní First Minute 349 € +0 € autobusová
10.09.2024 6 dní First Minute 349 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Zájazd do Normandie na 6 dní s ubytovaním v hoteloch s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami a službami sprievodcu.

Program zájazdu:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách. Nočný prejazd do Francúzska s pravidelnými prestávkami.

2. deň:
V ranných hodinách príchod do Paríža, prehliadka mesta: ostrov Île de la Cité - najstaršia časť mesta: Consiergerie - nádherná budova väznice, v ktorej bol väznený aj kráľ Ludovít XVI. a Mária Antoinetta, na múre sa nachádza stredoveký orloj, Sainte chapelle - gotická kaplnka z 13. storočia, ukrývajúca jedinečné vitráže s 1134 výjavmi zo Starého a Nového zákona, Justičný palác - najstaršie sídlo francúzskych kráľov, dnes komplex súdnych budov zaberajúcich takmer jednu tretinu ostrova, katedrála Notre Dame - skvost gotickej architektúry, konali sa tu kráľovské korunovácie, svadby i pohreby a Victor Hugo tu zasadil dej románu Chrám matky božej. 
Hôtel de ville - mestská radnica, sídlo parížskej správy od roku 1357, dejisko mnohých povstaní a revolúcií, prechádzka popri rieke Seine k Louvre - kedysi kráľovský zámok, dnes s vyše 35 000 exponátmi, najväčšie múzeum na svete. Pont d´Alma - tunel, v ktorom zahynula princezná Diana. Večer romantická plavba loďou po Seine, kde uvidíte najznámejšie pamiatky a múzeá Paríža a samozrejme aj „železnú dámu „ symbol Paríža – Eiffelovu vežu. Večer - príchod na hotel, ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách presun do kráľovského mestečka Chantilly, vzdialeného len 45 km na sever od Paríža, ktoré obklopujú bývalé kráľovské lesy. V Chantilly je jeden z najviac zachovalých a najkrajších zámkov vo Francúzsku. Pôvodne to bola kamenná pevnosť z 13 storočia. Od 15. storočia zámok Chantilly patril rodu Montmorency. V r. 1632 skončil vplyvný člen rodu Henrich II. de Montmorency na popravisku kvôli intrigám proti kardinálovi Richelieu. Ďalej bol zámok Chantilly vo vlastníctve rodu Condé až do 18. storočia. Najznámejší člen rodu Condé, Ľudovít II. de Bourbon-Condé, nazývaný aj Le grand (Veľký) Condé, usporiadal na zámku hostinu pre 2 000 hostí na počesť kráľa Ľudovíta XIV., ktorý bol jeho čestným hosťom. Súčasťou zámku je aj knižnica s unikátnymi dielami a jedna z najbohatších francúzskych obrazární, kde nájdete napríklad Tri Grácie od Raffaela, obrazy Anthonisa van Dycka, Ingresa a ďalších významných maliarov. Vstup do zámku je dodnes cez hradnú priekopu, ktorú strážia dve bronzové sochy loveckých psov. Zámok Chantilly je jeden z najobľúbenejších a najnavštevovanejších francúzskych zámkov. Rozsiahle záhrady a altánkami, jazierkami, lesíkmi, kanálmi, fontánami a vodopádmi, ktoré sú súčasťou zámku a majú rozlohu takmer 8 000 hektárov sú dielom známeho architekta a záhradníka André Le Notre, ktorý navrhol aj Tuillerské záhrady pred Louvrom a záhrady vo Versailles. V parku máte možnosť urobiť si romantický piknik, previesť sa na lodičke alebo posedieť si v zámockej reštaurácii. Len pár metrov od zámku stoja kráľovské stajne les Grandes Encuires zo 17. Storočia, kde sa dnes nachádza najväčšie živé múzeum koní vo Francúzsku“ Musée Vivant du Cheval“. Každoročne sa v Chantilly konajú dva z najvýznamnejších konských dostihových pretekov - Jockey club a Prix de Diane. Popoludní presun do mestečka Rouen: návšteva katedrály Notre Dame, kostola Saint Maclou, prechádzka námestím Place du Vieux-Marché (miesto upálenia Johanky z Arku) a transfer do Hornej Normandie na Alabastrové pobrežie s bielymi útesmi, do Étretat – starobylého pobrežného mestečka so skalnými útesmi a kamennými stenami. Prejazd autobusom cez Pont de Normandie – obrovský futuristický most zavesený na lanách a cez malebné rybárske mestečko Honfleur s nádherným nábrežím Sv. Kataríny. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli v blízkosti Caen.

4. deň:
Po raňajkách prehliadka mestečka Caen, kde sa nachádza pamätník vylodenia spojeneckých vojsk, potom návšteva mesta Arromanches a prehliadka vojnového múzea Dňa-D (D-Day), zachytávajúceho podrobný prehľad jednotlivých operácií vylodenia. Presun na pláž Omaha beach, kde sa v roku 1944 vylodili americké spojenecké vojská a odohrali sa tu najkrvavejšie boje počas vylodenia. Návšteva amerického vojnového cintorína a prehliadka pobrežia, ktoré sa stalo dejiskom týchto významných historických udalostí: Utah beach - patrí medzi pláže, kde bojovali americké vojská 4. pešej divízie a 70. tankového práporu počas druhej svetovej vojny v rámci vylodenia spojeneckých vojsk v Normandii 6.júna 1944. Nachádza sa tam múzeum venované vylodeniu a na pláži sa tiež vyskytujú pozostatky boja z druhej svetovej vojny.
Opúšťame Normandiu a prechádzame do Bretónska k impozantnému kláštoru Le Mont Saint- Michel, ktorý sa vypína na žulovom polostrove pri pobreží Normandie. Toto magické miesto, zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO, je po Paríži druhým najnavštevovanejším miestom vo Francúzsku. Prechádzka uličkami stredovekého mesta a návšteva benediktínskeho opátstva a kláštora z 8. storočia. Na záver dňa navštívime jednu z najkrajších prírodných krás bretónska - smaragdové pobrežie Cap Fréhel odkiaľ je zo 70m vysokých útesov úžasný výhľad ďaleko na Atlantik. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie v blízkosti Saint- Malo.

5. deň:
Po raňajkách prehliadka mestečka Saint Malo – známeho bretónskeho rybárskeho a korzárskeho opevneného mesta s nádherným výhľadom na Atlantik.
Neskôr presun do Rennes, hlavného mesta Bretónska s úžasným historickým centrom mesta, katedrálou Saint- Pierre a veľmi zaujímavým Musée de BRETAGNE, kde sa nachádzajú stále expozície o keltských megalitických civilizáciách a z histórie tejto rozprávkovej časti a regiónu Francúzska opradeného mnohými legendami. Popoludní individuálne voľno s možnosťou nákupov suvenírov, večera a vo večerných hodinách transfer cez Francúzsko a Nemecko na Slovensko.

6.deň:
Príchod do Bratislavy a následne podľa nástupných miest.

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 3x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 3x raňajky v hoteli
• 4-dňová prehliadka Normandie so sprievodcom
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Z. z.

V cene nie je zahrnuté:
• príplatok za jednoposteľovú izbu (75 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA: 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď.
• poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 9 €
• odporúčané vreckové 90 € na osobu
• poplatok za vstup do Francúzska turistickým autobusom - 20 € / osoba - hradí sa na mieste sprievodcovi
• miestna daň 2 € / osoba / noc
(Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)

Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Nitra - 7,00 €
• Banská Bystrica - 15,00 €
• Poprad - 21,00 €
• Prešov - 25,00 €
• Bardejov - 33,00 €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »