Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Malebné Gruzínsko za 5 dní

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1279967
Cena od: 1 130,22 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.08.2023 5 dní First Minute 1 130,22 € +0 € odlet: Budapešť letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Svieže, farebné a podmanivé je gruzínske Tbilisi, ktorého čaru veľmi ľahko podľahnete. Kedysi bolo súčasťou hodvábnej cesty a jeho história siaha až do 5. storočia. Objavte čaro starých domčekov či pôvabných chrámov. Pôvabné mesto na európskej úrovni, ktoré je obklopené rozľahlou zeleňou a hornatým prostredím vás vtiahne do svojej jedinečnej atmosféry, ktorá učaruje naozaj každému. Starobylé náboženské centrá, archeologické skvosty ako skalné mesto Uplistsikhe, či majestátne horstvo dvíhajúce sa do výšky 5000 m, to sú gruzínske divy.

1. deň:
Odlet z Budapešti v skorých ranných do mesta Kutaisi. vydáme sa na cestu do hlavného mesta Tbilisi. Cestou sa zastavíme v meste MtshketaMtskheta je jedno z najstarších miest v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli a na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Navštívime katedrálu Svetitskhoveli z 11 stor. a gruzínsky ortodoxný kláštor Jvari zo 6 stor., ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Presun do Tbilisi.

2. deň:
Vyrazte za krásami hlavného mesta, objavte čaro starých domčekov, pôvabných chrámov a viac ako 300-ročných kúpeľov. Pôvabné mesto na európskej úrovni, ktoré je obklopené rozľahlou zeleňou a hornatým prostredím vás vtiahne do svojej jedinečnej atmosféry, ktorá učaruje naozaj každému. Tbilisi, nádherné mesto, ktoré je plné malebných uličiek a farebných domčekov v kontraste s modernou architektúrou veľkomesta. Začneme na skalnej plošine pri kostole Metekhi, z ktorého sa nám naskytne výhľad na rieku Mtkvari, prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni, most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu Ateshka, monument Matka Gruzínska. Lanovkou sa vyvezieme k pevnosti Narikala. Vystúpime na svätý vrch Mtatsminda, zaujme nás jedinečná architektúra sírnych termálnych kúpeľov. Navštívime najväčší kostol Sameba (Svätá Trojica), kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií. Nocľah v Tbilisi.

3. deň:
Dnes nás cesta povedie po gruzínskej vojenskej ceste. Ide o najstaršiu a najvýznamnejšiu dopravnú tepnu už niekoľko storočí spájajúcu Rusko a krajiny Zakaukazska. Cestou navštívime kostol a hrad Ananuri z 13. storočia. Sídlo bolo využívané panovníkmi z regiónu Aragvi a bolo dejiskom mnohých bitiek. Naša cesta bude pokračovať cez Jvari (Cross) Pass (2396 m) so zastávkou na panoramatickej vyhliadke sovietskeho obdobia „Pamätník priateľstva“, odkiaľ si môžete vychutnať malebný výhľad na hlboké rokliny a nádherné hory Veľkého Kaukazu. Po príchode do Kazbegi sa vyvezieme ku kostolu Najsvätejšej Trojice Gergeti (2170 m). Ak počasie dovolí, môžete si vychutnať úchvatný výhľad na slávnu horu Kazbek (5054 m). Cesta späť do Tbilisi.

4. deň:
Po raňajkách prejazd do Gori, kde sa narodil Stalin - navštívime jeho múzeum. Aj keď sa môže zdať, že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Nasleduje návšteva Uplistsikhe - prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku, kde si urobíme jaskynnú prechádzku a vychutnáme si výhľad z jaskynného mesta. Prejazd do Kutaisi, kde navštívime svetové dedičstvo UNESCO – kláštor a akadémiu Gelati (12. storočie) a dom s hrobkou milovaného gruzínskeho kráľa Dávida Staviteľa. Oltár hlavného kostola obsahuje mozaiku Panny Márie s dvoma miliónmi zlatých kamienkov). Nocľah v hoteli v Kutaisi.

5. deň:
Transfer na letisko, odlet do Budapešti.

Ubytovanie:
3* hotel

Stravovanie:
raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Budapešti do Kutaisi, vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA-letisko-BA . Autokarovú dopravu počas pobytu. 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Sprievodcu CK, lokálnych sprievodcov a vstupy podľa programu.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov. Cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,49 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »