Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Balkánska odysea

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 961187
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.deň:
odchod autobusom zo Slovenska v ranných hodinách NON STOP cez Maďarsko do Srbska. V popoludňajších hodinách príchod do Belehradu, krásneho historického mesta so smutnou minulosťou, na sútoku Dunaja a Sávy, ktoré dlho slúžilo ako hraničná pevnosť. Návšteva stredovekej pevnosti s parkom, Kalemegdanu, z prastarých keltských časov na útese nad sútokom Dunaja a Sávy, ktorá je najznámejšia a najstaršia historická pamiatka Belehradu. Jej súčasťou je aj Vojenské múzeum s exponátmi do roku 1878 a nezabudnuteľná vyhliadka na Nový Belehrad so známou sochou Pobedika. Ubytovanie, večera.

2.deň:
raňajky, okružná jazda Belehradom – chrám sv. Sávy, ktorý je najväčším pravoslávnym chrámom v Srbsku a na Balkáne, srbský parlament, palác so sídlom belehradskej radnice, Národné múzeum, Národné divadlo, kostol sv. Marka, kde sú uložené pozostatky cára Štefana Dušana Silného a rodinná hrobka kráľovského rodu Obrenovičovcov, palác princeznej Ljubice a prechádzka Ulicou Kneza Mihaila, obľúbeným miestom korzovania obyvateľov Belehradu. Možnosť návštevy múzea Nikola Tesly, miestneho rodáka. Večera v centre mesta v pitoresknej štvrti Skadarlija, ktorá je bohémskou štvrťou Belehradu s množstvom tradičných reštaurácií a hudbou. Pešia zóna má výnimočnú a živú atmosféru a je dušou Belehradu. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, presun do Macedónska, príchod do Skopje, prehliadka mesta – slávny kamenný most, námestie Macedónska s pamätníkom Alexandra Veľkého a cára Samuela, prehliadka centra Matky Terezy, kostola sv. Klimenta a sv. Spasiteľa, veľkolepé antické budovy so sochami v nadživotných veľkostiach. Ubytovanie, večera v tureckej štvrti v labyrinte kúzelných uličiek.

4.deň:
raňajky, návšteva starej tržnice Bitbazar s exotickou atmosférou obchodov a vôní, možnosť nákupu korenín a iných suvenírov alebo ochutnať Mastiku, likér z hrozna alebo fíg. Odchod cez národný park Mavrovo k Ohridskému jazeru, jednému z najstarších jazier na svete s krištáľovou vodou. Pokračovanie do kúpeľného historického mesta Ohrid, ubytovanie. Prehliadka mesta, kde pôsobili sv. Kliment a Naum, žiaci sv. Cyrila a Metoda a presun k Samuelovej pevnosti s krásnym výhľadom na jazero a staré mesto (UNESCO). Návrat na ubytovanie, večera.

5.deň:
raňajky, plavba po Ohridskom jazere ku kláštoru sv. Nauma. Možnosť plavby loďkou k prameňom Čierneho Drinu, kúpania sa v jazere alebo posedenia v reštauráciách pri jazere, či kúpy suvenírov v obchodíkoch. Najobľúbenejším sú šperky z tzv. ohridských perál. Popoludní návrat do Ohridu, individuálne voľno resp. možnosť prechádzky po promenáde a nákupov. Večera v reštaurácií pri jazere.

6.deň:
raňajky, odjazd do gréckeho univerzitného mesta Ioannina, prechádzka historickou štvrťou na polostrove Pamvótis, kde sa stretáva balkánska a turecká architektúra. Presun do Dodóny, kde sa nachádza najstaršia grécka veštiareň a divadlo pre 18 000 divákov. Večer odjazd do Igoumenitse a plavba trajektom na ostrov Korfu. Ubytovanie, večera, individuálne voľno resp. možnosť kúpania.

7.deň:
raňajky, fakultatívny výlet resp. individuálne voľno s možnosťou kúpania, večera.

8.deň:
raňajky, individuálne voľno s možnosťou kúpania, vo večerných hodinách spoločný transfer z hotela na letisko, odlet z Korfu, prílet do Brna.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok