Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Adventný Krakow a Wieliczka so sv. omšou v soľnej bani

Destinácia: Poľsko, Malopoľské vojvodstvo
Kód zájazdu: 586375
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1 – DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD V JEDINEČNOM POĽSKOM KRÁĽOVSKOM MESTE KRAKOW S ÚČASŤOU NA ADVENTNEJ SV. OMŠI V PODZEMNEJ KATEDRÁLE SOĽNEJ BANE Z 13.STOROČIA, VO WIELICZKE

Program:
v skorých raných hodinách sa najprv zúčastníme adventnej svätej omše v nádhernej podzemnej katedrále soľnej bane vo Wieliczke, ktorá je svetovým unikátom. Ako časť soľných baní, poľsky „Kopalnia Soli“, je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií Krakowa, zapísaná na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Spolu s akreditovanou poľskou sprievodkyňou v SJ sa v krátkosti dozvieme históriu jej tajuplností. Po vystúpení na povrch sa autobusom presunieme do centra Krakowa, aby sme počas cca 1,5-hodín spoznávali korunovačné kráľovské poľské mesto. Prezrieme si najzaujímavejšie historické pamiatky sláveného poľského mesta (rezervácia UNESCO). Najprv navštívime kráľovský zámok Wawel - sídlo poľských kráľov a interiér katedrály, potom sa presunieme do centra a pozrieme si exteriéry: Jagelowská univerzita – prvá poľská univerzita a druhá najstaršia v strednej Európe, Hlavné námestie, ktoré sa svojim architektonickým riešením a zaujímavými budovami radí k najkrajším námestiam v Európe, Mariánska bazilika s gotickým oltárom a stredoveká budova Sukiennice. Nasleduje osobné voľno, počas ktorého nás pôsobivá adventná atmosféra a vôňa tradičných vianočných trhov s gastronomickými špecialitami poľskej kuchyne ponorí do príjemnej vianočnej nálady... Pobyt v Krakowe ukončíme večerným návratom späť na Slovensko.


Cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom, profesionálne služby domáceho akreditovaného sprievodcu v SJ v Krakowe a vo Wieliczke, služby technického sprievodcu, poistenie insolventnosti CK a vstup na sv. omšu v soľnej bani.

V cene nie je zahrnuté:
Komplexné cestovné poistenie Uniqa od 1,80 €/os.; audiozariadenie v Krakowe: 1,50 €/osoba (povinný príplatok pre nerušené počúvanie sprievodkyne);

Nástupné miesta:
Prešov, Kapušany pri Prešove, Bardejov  

Nástupné miesta za príplatok 10 €:
KE, MI, VT, HE (min. 8 osôb z jedného smeru)


Pre ucelené kolektívy termín a trasa podľa želania. Zmena programu a trasy vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri min. počte 35 os.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,56 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »