Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Fascinujúca plavba butikovou riečnou loďou po Mekongu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1325188
Cena od: 5 369 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Plavby
Kombinované pobyty

Výber termínu

20.10.2024 10 dní 5 369 € +399 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom a odlet s prestupom do Bangkoku.

2: VITAJTE V THAJSKU - BANGKOK
Prílet do Bangkoku, transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah.

3: BANGKOK
Raňajky. Čaká nás plnohodnotná prehliadka Bangkoku - fascinujúca metropola Thajska, ležiaceho v delte rieky Chao-Praya. Navštívime nielen chrám Wat Traimit v čínskej štvrti s unikátnou sochou zlatého Budhu vyrobenou z 5,5 t rýdzeho zlata, ale aj chrámový komplex Wat Po s ikonickou sochou ležiaceho Budhu. Ohromí vás bývalé sídlo thajských kráľov Grand Palace s chrámom Wat Phra Kaeo so sochou Smaragdového Budhu a nevynecháme ani tradičnú prechádzku loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej uvidíte chrám Wat Arun aj typické zákutia Bangkoku. Návrat do hotela.

4: ZLATÝ TROJUHOLNÍK - NALODENIE
Raňajky v hoteli, transfer na letisko, prelet do Chiang Rai. Odchod do jedinečnej oblasti Zlatého trojuholníka, kde sa stretávajú Thajsko, Mjanmarsko a Laos. Návšteva Zlatého Budhu v Sop Ruak a múzea Ópiovej siene. Nalodenie na exkluzívnu butikovú riečnu loď. Slávnostná uvítacia večera, nocľah na lodi.

5: VITAJTE V LAOSE
Raňajky, veľkolepá plavba po mohutnej rieke Mekong na thajsko-laoskú hranicu pri meste Huay Xay. Prejazd nádhernou a málo poznanou krajinou severného Laosu do dediny Pak Tha, počas plavby obed. Výlet člnom po rieke Namtha s návštevou miestnej dediny etnickej menšiny Khmu. Plavba ďalej po prúde, večera, nocľah na palube.

6: ÚŽASNÁ KRAJINA A ODĽAHLÉ JASKYNE
Raňajky, plavba najkrajšími scenériami doposiaľ neskrotenej rieky Mekong - kopce porastené tropickou vegetáciou, dramatické skalné útvary a fascinujúca zmes rýchlych prúdov a pokojnejších úsekov rieky. Prejazd oblastí, ktorá je dostupná iba po vode. Relax na palube vrátane obeda a po zakotvení návšteva jednej z odľahlých dedín tejto oblasti. Večera a nocľah na palube.

7: JEDINEČNÁ JASKYŇA PAK OU
Raňajky, návšteva slávnej jaskyne Pak Ou s tisíckami malých sošiek Budhu. Krátky trek džungľou do miestnej dediny s prehliadkou pálenice. Alternatívne sa do dediny môžete pohodlne dostať aj loďou. Slávnostná večera formou barbecue v krásnom prostredí na brehu rieky, nocľah na palube.

8: LUANG PRABANG - STAROBYLÉ MESTO MNÍCHOV
Raňajky, príchod do starého kráľovského mesta Luang Prabang, bývalého kráľovského hlavného mesta Laosu, ktoré je teraz zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka mestom k úžasnému a slávnemu chrámu Wat Xieng Thong so strechou zdobenou zlatými škridlami. Luang Prabang je pretkaný množstvom zachovalých chrámov a dodnes je kultúrnym a náboženským centrom Laosu. V priebehu dňa určite zahliadnete budhistických mníchov v typickom oranžovom rúchu. Neskoro popoludní návšteva posvätného vrcholu Phou Si s vyhliadkou na rieku Mekong a okolité majestátne hory. Prechádzka po promenáde pozdĺž Mekongu s možnosťou individuálnej večere, návrat na loď, nocľah.

9: PROCESIA MNÍCHOV - VYLODENIE
Práve svitá a v uliciach Luang Prabang sa vynára oranžový prúd budhistických mníchov, ktorí sa vydávajú na svoj ranný pochod. Ticho prechádzajú ulicami, zatiaľ čo miestni obyvatelia im prinášajú dary. Ešte pred raňajkami možnosť sa tohto rituálu zúčastniť a následne navštíviť tradičný ranný trh. Posledné raňajky na palube lode a rozlúčka s posádkou, vylodenie. Transfer na letisko na odlet.

10: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

UPOZORNENIE:

každá plavba po hornom toku Mekongu podlieha prípadným meniacim sa podmienkam na rieke. Lodná spoločnosť si preto vyhradzuje právo možnosti zmeny trasy bez predchádzajúceho upozornenia v závislosti od počasia a stavu rieky.

POZNÁMKA:

zájazd nie je určený pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Bangkok, Bangkok - Chiang Rai, Luang Prabang - Praha (odlet z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
2 x ubytovanie v 4* hoteli v Bangkoku s raňajkami
5 x ubytovanie na butikovej lodi v kajute typu Classic
7 x raňajky, 4 x obed a 4 x večera
program vrátane vstupov a transfery podľa itineráru
káva čaj a stolová voda na palube riečnej butikovej lodi
služby českého sprievodcu (minimálne 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR
vízum do Laosu 30,- USD
prepitné cca 50,- USD
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »