Email:osttour@osttour.sk Telefon:+421 415 626 320 Mobil:+421 903 822 122
Email: osttour@osttour.sk
Telefon: +421 415 626 320
Mobil: +421 903 822 122

Putovanie Laosom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1351529
Cena od: 2 949 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Kombinované pobyty

Výber termínu

24.01.2025 15 dní First Minute 2 949 € +399 € odlet: Praha letecká
07.03.2025 15 dní First Minute 2 949 € +399 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Bangkoku.

2: BANGKOK
Prílet do Bangkoku, privítanie sa s česky hovoriacim sprievodcom. Prehliadka chrámu Wat Traimit a Čínskej štvrti, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Bangkoku.

3: THAJSKO - LAOSKÁ HRANICA
Raňajky, transfer na letisko v Bangkoku, prelet do Ubon Rathatchani v thajskej provincii Isán blízko laoských hraníc. Prekrečenie thajsko-laoských hraníc a transfer do Champasaku, provinčného mestečka južného Laosu, v ktorého blízkosti sa nachádzajú rozvaliny chrámu Wat Phou z predangkorskej éry a ktorý je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Prenocovanie v Champasaku.

4: PREDANGKORSKÝ CHRÁM WAT PHOU
Raňajky, prejazd do chrámu Wat Phou a prehliadka. Komplex sa nachádza uprostred ryžových polí a vodných tokov južného Laosu a bol postavený v troch úrovniach: vodná nádrž a promenáda, druhá úroveň s rozvalinami chrámov a najvyššia úroveň svätyne, ktorá dodnes patrí k najúctivejším miestam Laosanov. Obed v miestnej reštaurácii. Transfer do Muang Khong, vstupnej brány oblasti 4000 ostrovov, ktorej dominuje rieka Mekong. Nocľah Muang Khong.

5: ZÁZRAK RIEKY MEKONG - 4000 OSTROVO
Raňajky, celodenná prehliadka oblasti známej ako Siphandon - 4000 ostrovov. Rieka Mekong tu dosahuje šírky 14 km a nachádza sa tu tisíc malých ostrovčekov. Transfer do dediny Ban Nakasang, odchod loďou na ostrov Done Khone s malými dedinkami a plantážami. Obed v miestnej reštaurácii. Návšteva vodopádov Lippi na západe Don Khone v tesnej blízkosti kambodžských hraníc. Poznávanie pozostatkov francúzskej koloniálnej nadvlády pri prehliadke železnice a mostov. Návrat do hotela v Muang Khong, nocľah.

6: BOLAVENSKÁ NÁHORNÁ PLOŠINA
Raňajky, odchod na Bolavenskú náhornú plošinu, hornatú oblasť s vodopádmi a kávovými a čajovými plantážami. Prvá zastávka pri vodopáde Tad Fane a Tad Yuang. Obed v miestnej reštaurácii. Transfer do mesta Pakse - pokiaľ čas dovolí zastávka pri zlatej soche Budhu s panoramatickou vyhliadkou na celé mesto. Nocľah v Pakse.

7: PRELET PAKSE - VIENTIAN
Raňajky. Transfer na letisko k odletu do hlavného mesta a tiež najväčšieho mesta Laosu - Vientian. Po prílete transfer do hotela, zvyšok dňa individuálne voľno na vychutnanie atmosféry - odporúčame návštevu vychýrených večerných trhov, ktoré ožívajú so západom slnka a ponúkajú jedinečné nákupné možnosti. Nocľah vo Vientian.

8: PREHLIADKA MESTA VIENTIAN
Raňajky, prehliadka mesta Vientian začína v zachovalom chráme Wat Sisaket a chráme Wat Phra Keo so zbierkou laoských a khmérkych umeleckých diel. Zastávka vo Wat Simuang, najobľúbenejšom a najúctivejšom chráme vo Vientian, ďalej pri That Dam - čiernej stúpy. Po obede v miestnej reštaurácii návšteva centra COPE, ktoré pomáha obetiam nášľapných mín. Prehliadka zlatej stúpy That Luang, ikonického chrámu mesta Vientian so sochou ležiaceho Budhu v nadživotnej veľkosti. Na koniec pamätník Patuxay, laoskej verzie Víťazného oblúka. Prenocovanie vo Vientian.

9: VLAKOM Z VIENTIAN DO VANG VIENG
Raňajky v hoteli. Transfer na vlakovú stanicu, odchod moderným rýchlovlakom do Vang Vieng. Po príchode do Vang Vieng transfer do hotela. Poobede návšteva Modrej lagúny s možnosťou kúpania a jaskyne Tham Pou Kham, v ktorého útrobách sa nachádza socha ležiaceho Budhu. Na záver dňa si užijete krátky výlet loďou po rieke Song, uvidíte dedinčanov loviacich ryby do sietí a možno aj stáda vodných byvolov chladiacich sa v rieke. Nocľah vo Vang Vieng.

10: VLAKOM Z VANG VIENG DO LUANG PRABANG
Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu, odchod moderným rýchlovlakom do Luang Prabang, duchovného a kultúrneho centra Laosu. Transfer do hotela, ubytovanie a individuálne voľno, ktoré môžete využiť na odpočinok či poznávanie tohto krásneho mesta. Prenocovanie v Luang Prabang.

11: LUANG PRABANG - PREHLIADKA MESTA
Po raňajkách prehliadka mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka začne pri bývalom kráľovskom paláci (teraz Národné múzeum). Pokračuje k chrámu Wat Mai, ktorý je preslávený svojimi zlatými basreliéfmi. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Wat Sensoukarahm a najfotografovanejšieho chrámu Wat Xieng Thong. Na záver dňa vystúpite po 328 schodoch na vrchol hory Phousi a vychutnáte si panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu. Pri návrate do hotela sa prejdete po večernom trhu horských kmeňov, kde môžete nájsť typické laoské suveníry. Prenocovanie v Luang Prabang.

12: JEDINEČNÁ JASKYŇA PAK OU
Po raňajkách návšteva slávnej jaskyne Pak Ou, miestnymi nazývaná Tam Ting, ktorá obsahuje tisíc na zlato lakovaných sôch Budhu. Veľkosť sôch sa pohybuje od niekoľko centimetrov až po veľkosť ľudského tela. Z ústia jaskyne sa otvára nádherná scenéria na rieky Mekong a Nam Ou. Obed v miestnej reštaurácii, návrat do hotela, zvyšok dňa individuálne voľno. Prenocovanie v Luang Prabang.

13: VODOPÁDY KUANG - SI
Po raňajkách sa vydáte ku slávnym vodopádom Kuang Si. Cestou budete prechádzať krásnou krajinou ryžových polí, kopcov a dedín. Navštívite malú dedinu, ktorá je domovom jednej z mnohých etnických menšín v oblasti. Samotné vodopády Kuang Si padajú kaskádovito do tyrkysových tôní, kde budete mať možnosť sa vykúpať. Návrat a prenocovanie v Luang Prabang.

14: PRELET LUANG - PRABANG - BANGKOK
Raňajky, transfer na letisko k odletu do Bangkoku, transfer do hotela a chvíle voľna pred finálnym odletom.

15: LET BANGKOK - PRAHA (VIEDEŇ)
Prílet do Prahy (Viedne).

Zmena programu vyhradená.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dubaj - Bangkok - Dubaj – Praha s prestupmi v ekonomickej triede (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravu v Ázii: Bangkok - Ubon Ratchahani, Pakse - Vientiane, Luang Prabang - Bangkok v ekonomickej triede
12 x ubytovanie v hoteloch 3* a 4* s raňajkami
6 x obed
program, transfery klimatizovanými minibusmi
všetky vstupy podľa itinerára
sprievodcu CK (min. počet: 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR/osoba
vízum do Laosu 41 USD (1 x foto so sebou)
fakultatívne výlety
prepitné 30,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »